חיכו לישראל בסיבוב? מאחורי ההחלטה של בולגריה להכניס את ישראל לרשימת המדינות האסורות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
״החלטת ישראל להכניס את בולגריה לרשימת המדינות האסורות אינה במקום. בולגריה היא אזור ירוק... מדיניות האיחוד האירופי היא שאנשים מחוסנים יכולים לנסוע בחופשיות ברחבי אירופה״, אמרה בשבוע שרת התיירות של בולגריה בראיון לפספורטניוז. ביום שישי בולגריה הודיעה כי ישראלים לא יורשו להיכנס למדינה - גם מחוסנים. מפתיע?
ורנה
ורנה. צילום: פספורטניוז

בולגריה הודיעה ביום שישי כי ישראל נכנסת לרשימת המדינות האדומות. החל מיום רביעי הקרוב ישראלים אינם רשאים להיכנס לבולגריה – גם מחוסנים.

בשבוע שעבר ראיינו בפספורטניוז את שרת התיירות של בולגריה, שמחתה על ההחלטה של ישראל להכניס את בולגריה לרשימת המדינות האסורות.

“בולגריה היא אזור ירוק ואנו נוקטים את כל האמצעים האפשריים כדי לשמור עליה כזאת. כמובן שהסיטואציה דינאמית מאוד ואנחנו מקפידים לבחון את השינויים. בימים אלה בערך 2.5% מהנבדקים מתגלים כחיוביים בכל הבדיקות, וזה נתון נמוך יחסית. לשם השוואה, רמת הנדבקים והנפטרים ביעדי התיירות במדינות השכנות ובכל אירופה גבוהה הרבה יותר”, אמרה השרה סטלה בלטובה והוסיפה על החלטת ישראל להכניסה לרשימת המדינות האסורות: ״אני חושבת שהחלטה כזו אינה במקום, מכיוון שבולגריה היא אזור ירוק, כפי שציינתי, עם רמה של 60 מקרים חיוביים מתוך 100,000 נבדקים. המדינה שלנו היא “אי” בטוח ואני מקווה שנישאר כך כמה שיותר זמן. אנו משקיעים את מירב המאמצים לשמור על כך למרות המצב המאתגר”.

עוד הוסיפה השרה: ״מדיניות האיחוד האירופי היא שאנשים מחוסנים יכולים לנסוע בחופשיות ברחבי אירופה ובולגריה הייתה בין 7 מדינות האיחוד האירופיות הראשונות, שהציגו כבר בתחילת חודש יוני את תעודת החיסון הדיגיטלית של האיחוד האירופי”.

אז תחליטו אתם מה אתם חושבים עומד מאחורי ההחלטה של בולגריה שלא לאפשר כעת למחוסנים ישראלים להיכנס לבולגריה, שבוע בלבד אחרי שאמרה שאנשים מחוסנים יכולים לנוע בחופשיות באירופה ובבולגריה.

אגב, שלא כמו בולגריה, שתי מדינות אירופאיות אחרות, גרמניה ורומניה, שגם הכניסו את ישראל לרשימת המדינות האדומות כן יאפשרו לישראלים מחוסנים לבקר בהן, כמו יתר מדינות אירופה שאינן דורשות ממחוסנים בידוד או בדיקות.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.