מה חושבת השרה איילת שקד על סגירת שדה דב?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לרגל חודש האישה הבינלאומי, התאחדות המלונות והתאחדות סוכני הנסיעות בישראל, קיימו אירוע משותף בהשתתפות בכירות מענף התיירות בארץ ומהקשת הפוליטית בישראל. במוקד האירוע עסקו בין היתר בסוגית סגירת שדה דב ותופעת ה-Airbnb

 

כ- 200 נשים מובילות מענף התיירות בישראל התכנסו יחד במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, לכנס מיוחד – "עפות קדימה", חגיגה של עוצמה נשית בתיירות.  האירוע שהופק בחסות התאחדות המלונות בישראל והתאחדות סוכני הנסיעות ויועצי התיירות בישראל, נפתח בארוחת בוקר במתחם פרטי ואחריה הוזמנו האורחות לקחת חלק בפאנל בהנחייתה של לינוי בר גפן.

חני סובול, מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות, הזכירה בנאום הפתיחה של האירוע את שירה של ביונסה "מי מנהל את העולם? בנות", ואמרה: ""נשים לא חייבות לשלוט בעולם, אבל אנחנו כן מביאות הרבה חוכמה, חמלה, רגישות וענייניות לכל שולחן דיונים,  בין אם עסקי או פוליטי".

באווירת הבחירות העוטפת את ארצנו בימים אלו, רוב דוברות הפאנל היו פוליטיקאיות מכל גווני הקשת הפוליטית בישראל. בין הדוברות בלטו במיוחד שרת המשפטים ויו"ר מפלגת הימין החדש, איילת שקד, יו"ר מפלגת מרץ, תמר זנדברג, חברת הכנסת פנינה תמנו-שטה ונציגת מפלגת כחול לבן, אורית פרקש הכהן.

אחת הסוגיות ששבה ועלתה בפאנל הייתה סגירת שדה התעופה "שדה דב". ח"כ הכנסת זנדברג התייחסה לעניין ואמרה: "דיור בר השגה בשכונות צפון תל אביב זה צורך השעה וזה חובה וצריך לקרות, יש כאן אינטרסים מנוגדים אך אני חושבת שיש מספיק עתודות בנייה בשכונות מסביב. מצד שני את התיירות ובטח את התעופה והתיירות הפנימית אסור להרוג ואסור להחריב אותה בגלל זכויות קניין. בהמשך דבריה ציינה זנדברג את הקשר הישיר שהיא מזהה בין עמדות פוליטיות לתיירות משגשגת וסיכמה: "שלום צריך לעשות גם בשביל הכלכלה וגם בשביל התיירות, התפקיד של הממשלה הוא להבטיח את השקט, הביטחון והסביבה התומכת כדי לקיים את העסקים האלה לטובת המשק בישראל".

גם השרה איילת שקד התייחסה אל המשבר סביב נמל התעופה ואמרה: "אני חושבת שיש צדק בגישה של תושבי אילת, ראש עיריית אילת וראש עיריית תל אביב  המאוחדים בעניין זה. אם אפשר להשאיר לפחות מסלול אחד וטרמינל אחד ולבנות פחות, במקרה הזה, אני חושבת שזה פתרון נכון".

סוגיה נוספת אליה התייחסה השרה שקד, היה המאבק המלונות מול Airbnb והיעדר המיסוי של בעלי הדירות: "כיום התיירות גואה, המלונות מלאים ו-Airbnb זו דרך טובה לייצר מקומות לינה, לכן אם מסדירים את התחום וצריך להסדיר אותו מבחינת מס הכנה ומיסים לעסק, אני כן חושבת שצריך להסדיר את התחום אבל לא להרוס או לדכא את התחרות. בסופו של דבר זו תחרות למלונות אבל תחרות בריאה".

נציגת מפלגת כחול לבן, עו"ד פרקש הכהן, נגעה אף היא במורכבות המאבק של בתי המלון ב-airbnb וציינה: "אני לא חושבת שצריך למסות את אותו סטודנט שמנסה להרוויח כמה גרושים פעם בשנה כשהוא טס להודו להתאוורר מהמבחנים, אבל בהחלט כן את אותם אנשים שזה העסק שלהם. ויותר מזה, זה גם משפיע לרעה על יוקר המחייה ומקפיץ את מחירי הדיור".

בין הדיונים הפוליטיים, את היום ליוותה הזמנרת נועם לאנין אשר ביצעה קאברים לשירי אירוויזיון מכל הזמנים. בנוסף התקיימה הרצאה על שפת גוף וחשיבותה עבור נשים בעולם העסקים ואת היום חתמה ארוחת צהריים פרטית במתחם במלון.

 

 

מימין: תמר זנדברג ולינוי בר גפן. צילום: פספורטניוז

 

נועם לאנין. צילום: פספורטניוז

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.