שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

טאץ' דאון: הטיסה המסחרית הראשונה של איתיחאד איירווייס נחתה בנתב"ג

בטקס ההסלנה המסורתי, התקבל היום (ג') בשעות הצהריים מטוס של חברת התעופה מהטובות בעולם, איתיחאד איירווייס, בנמל התעופה בן גוריון. טוני דגלאס, מנכ"ל קבוצת התעופה איתיחאד: "הפעלת הטיסה הסדירה הראשונה לתל אביב היא רגע משמעותי ביותר בתולדותיה של איתיחאד"
שמאל - מוחמד אל קאג'ה, שריף אל חסמי, טוני דוגלס. צילום: יח"צ

טיסה סדירה ראשונה של איתיחאד איירווייס מאבו-דאבי נחתה בישראל.

איתיחאד איירווייס (Etihad Airways), חברת התעופה הלאומית של אמירות אבו דאבי, חנכה היום (ג') שירות טיסות סדיר בין אבו-דאבי, בירת איחוד האמירויות, לתל אביב.

בנוסף, ביום שני נוספה ישראל ל"רשימה הירוקה" של אבו דאבי של מדינות אשר הנוסעים המגיעים מהן לבירת איחוד האמירויות אינם נדרשים להיכנס לבידוד.

איתיחאד אירווייס נחתו בנתב"ג. צילום: סיוון פרג'

טיסה מס' EY598 של איתיחאד היא הטיסה הסדירה הראשונה שהמריאה משדה התעופה הבינלאומי של אבו-דאבי בדרכה לנמל התעופה הבינלאומי בן גוריון בישראל.

הטיסה המריאה הבוקר (ג') בשעה 10:05, שעון איחוד האמירויות, כשעל סיפונה משלחת דיפלומטית וכלכלית המייצגת את איחוד האמירויות. בין חברי המשלחת  מוחמד אל-חאג'ה, השגריר הראשון של איחוד האמירויות לישראל, איתן נאה, ראש המשלחת לאיחוד האמירויות, וטוני דגלאס, מנכ"ל קבוצת איתיחאד.

הטיסה נחתה בנתב"ג ב-12:30 בצהריים, שעון ישראל, והתקבלה בטקס ההסלנה המסורתי לטיסות בכורה. לאחר מכן, נערכה קבלת פנים חגיגית ובה נשאו ברכות שגריר איחוד האמירויות לישראל, מנכ"ל קבוצת איתיחאד ושמואל זכאי, מנהל נמל התעופה בן גוריון.

גזירת הסרט בטקס קבלת איתיחאד איירווייס. צילום: ספיר פרץ

טוני דגלאס, מנכ"ל קבוצת התעופה איתיחאד: "הפעלת הטיסה הסדירה הראשונה לתל אביב היא רגע משמעותי ביותר בתולדותיה של איתיחאד. בשנה שעברה היינו עדים לחתימת הסכמי אברהם ההיסטוריים בין איחוד האמירויות לישראל. אנו נרגשים מאוד מההזדמנויות ששיתוף הפעולה פותח בפני איתיחאד ועיר הבית שלנו, אבו דאבי. "בטיסת הבכורה שלנו היום שמחנו לארח נציגים של כמה ממפעילי התיירות והמלונאות המצטיינים של איחוד האמירויות. בנוסף להצגתה של אבו דאבי כיעד תיירותי מהמעלה הראשונה, מנהיגים עסקיים אלה יחזקו את גישתה המגובשת והמאוחדת של האמירות לאיכות חיים ובריאות." דאגלאס הוסיף ואמר: "כבוד גדול לנו להיות פה היום. זה אירוע מרגש מאוד עבורנו היכולת ששני הצדדים יכולים לבקר אלה את אלה. אבו דאבי הוא מקום מקסים לבקר בו וכולם שם מחכים לכם ואיתיחאד כאן לשרת את כולכם כאורחים".

איתיחאד אירווייס בטקס ההסלנה. צילום: סיוון פרג'

שמואל זכאי, מנהל נתב"ג, שנכח אף הוא בטקס הרשמי אמר למנכ"ל איתיחאד:  "הרמה המקצועית הגבוהה שלכם הרשימה אותנו ואני מבטיח לכם רמת שירות גבוהה בשדה התעופה שלנו".

הקו ההיסטורי יפעל תחילה בתדירות של 2 טיסות בשבוע במטוס דרימליינר 787-9, אחד ממטוסי הדגל של חברת התעופה. במטוס 290 מושבים, מהם 28 מושבי ביזנס סטודיו ו-262 מושבים חכמים במחלקת התיירים. מטוס הדרימליינר מתהדר גם במערכת e-box המפורסמת של איתיחאד המספקת בידור וקישוריות wi-fly במהלך הטיסה.

בשלב הראשון תפעיל איתיחאד שתי טיסות שבועיות בין אבו דאבי לתל אביב. הטיסה חזרה, EY 599, תטיס נוסעים מתל אביב לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות. הנוסעים המגיעים מישראל לא יידרשו להיכנס לבידוד עם הנחיתה מאחר וישראל נוספה ל"רשימה הירוקה" של אבו דאבי. הם יוכלו גם להמשיך מאבו דאבי ל-35 יעדים נוספים בטיסות המשך לאסיה, תת-היבשת ההודית ואוסטרליה.

הביקוש לטיסות בין איחוד האמירויות לישראל צפוי להיות משמעותי ולכלול נוסעים עסקיים ותיירים. בריבוי הנוסעים תומכת העובדה ששתי המדינות מתהדרות בשיעורי התחסנות נגד קורונה מהגבוהים בעולם ובכך יוצרות "מסדרון חיסונים" המקל על הנסיעות בין שני היעדים.

איתיחאד אירווייז נחתו בנתב"ג. צילום: ספיר פרץ-זילברמן

איתיחאד ואל על, ממשיכות בהכנות לשיתוף פעולה נרחב בנתיב החדש ומעבר לו. בנובמבר 2020 חתמו השותפות על מזכר הבנות לטיסות קוד משותף (קוד-שרינג) בנתיבים של כל אחת מהן, להכרה משותפת במיילים שנצברו בתכניות נוסע מתמיד ושיתוף פעולה בטיסות מטען, הדרכות ושירותי תחזוקה.

איתיחאד רכשה לעצמה מוניטין כאחת מחברות התעופה המובילות בתגובתה למגפת הקורונה העולמית. בפברואר 2021, איתיחאד הייתה חברת התעופה הראשונה שהודיעה כי כל עובדי החברה המוטסים מחוסנים. חברת התעופה גם השיקה את Etihad Wellness, יוזמה מובילה בתעשיית התעופה, שנועדה להבטיח את רווחת הנוסעים בכל שלב במסעם במקביל לשלוות נפש משופרת. Etihad Wellness מנוהלת על-ידי "שגרירים" שהוכשרו במיוחד למשימה וזמינים לשירות הנוסעים סביב השעון עם מידע בריאותי והכנות רלוונטיות לטיסה. השירות זמין בצ'אט באתר Etihad.com, בשדה התעופה ועל סיפון המטוס.
על מנת לחזק את האפקטיביות של תכנית Etihad Wellness, כל כרטיס של חברת התעופה כולל ביטוח גלובלי נגד COVID לנוסעים הרחוקים מביתם.
איתיחאד הייתה גם חברת התעופה הראשונה בעולם שחייבה את כל נוסעיה להציג תוצאות שליליות של בדיקת PCR לפני ההמראה ולהיבדק שנית עם הנחיתה באבו דאבי.

יצוין כי איתיחאד איירווייס היא חברת התעופה הראשונה בעולם שכל צוותי האוויר שלה, הטייסים ודיילי האוויר, מחוסנים במטרה לסייע במאבק בהתפשטות מגפת הקורונה ולהעניק לנוסעים שקט נפשי בטיסה. זאת, בנוסף לכל אמצעי הבריאות והבטיחות שהחברה מפעילה.

טוני דאגלאס מנכ"ל איתיחאד. צילום: ספיר פרץ-זילברמן

השקת קו הטיסות הסדיר היא צעד היסטורי נוסף בכינון הקשרים הדיפלומטיים ופתיחת המסחר והתיירות בין ישראל לאיחוד האמירויות והמשך של הסכמי אברהם שנחתמו בין שתי המדינות באוגוסט 2020.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 תגובות

 1. איזה יופי.ממש מרגש חזון אחרית הימים.
  אף אחד לא יוכל לקחת מנתניהו את הדבר הזה.
  ממש ברכת החמה .לא יוכלו ליגע בנו.כשם שמקפצים כולם..
  נתניהו מלך ישראל.הבולשבקים כשלו.פאשלו.אומרים בערבית.

 2. כל הכבוד!!!!
  שלום ואהבה לכולם !!
  ביבי מלך ,מנהיג אמיתי!
  רק היינו משנים את צבעי המדים של הדיילות.לצבעים שמחים ופסטליים וכייפים. הצבע כבד כבד מידיי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.