טיול לאמירויות מתחיל במוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במרחק טיסה של 3.5 שעות בלבד מישראל ונדמה שמצאנו את עצמנו בלאס וגאס במזרח התיכון. אולם איחוד האמירויות, היעד התיירותי החדש שכבש את ליבם של הישראלים הוא הרבה יותר מאטרקציות. המדינה הצעירה שאוחדה כפדרציה רק ב-1971 נושאת על גבה היסטוריה בת אלפי שנים // תוכן פרסומי
המוזיאון לאמנות האסלאם. צילום: באדיבות IAM
המוזיאון לאמנות האסלאם. צילום: באדיבות IAM

מלונות יוקרתיים, רבי קומות נוצצים, מרכזי קניות ענקי ממדים, איים מלאכותיים ואטרקציות מנקרות עיניים נוספות. איחוד האמירויות, במרחק טיסה של 3.5 שעות בלבד מישראל ונדמה שמצאנו את עצמנו בלאס וגאס במזרח התיכון. אולם איחוד האמירויות, היעד התיירותי החדש שכבש את ליבם של הישראלים הוא הרבה יותר מאטרקציות. המדינה הצעירה שאוחדה כפדרציה רק ב-1971 נושאת על גבה היסטוריה בת אלפי שנים עוד מהימים בהם היו מאוגדים כשבטים.

המוזיאון לאמנת האסלאם. צילום: שי בן אפרתי

במאה השביעית השבטים המקומיים עברו תהליך של איסלאמיזציה ומאז ועד היום איחוד האמירויות היא מדינה ערבית מוסלמית. בהתאם לכך האסלאם הוא בעל תפקיד מרכזי בחברה הרב גונית ומורכבת ממילא של איחוד האמירויות. על אף הצעדים הליברלים שנוקט נשיא האיחוד, השייח' ח'ליפה בִּן זָאיִד, האסלאם עדיין בא לידי ביטוי משמעותי במבנים תרבותיים, חברתיים ופוליטיים של החברה. היכרות מוקדמת עם האסלאם והתפיסה החדשנית של הדת בה נוקט השלטון היא תנאי בסיסי להבנת הייחודיות של הסצנה התרבותית באמירויות ולהעמקת ההנאה מהביקור באמירויות.

המוזיאון לאמנת האסלאם. צילום: שי בן אפרתי

המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים, המקום היחיד בישראל המתמחה בעולם האסלאם וארצות ערב, הוא תחנת חובה לביקור טרום הטיול לאמירויות! המוזיאון בעל אחד מהאוספים הנדירים והייחודיים בעולם המספרים את סיפורו של עולם האסלאם, מציע תוכנית השתלמות מיוחדת המיועדת בשלב ראשון למדריכים ואנשי מקצוע מהתחום. ההשתלמות כוללת סיור מודרך במוזיאון הפותח צוהר אל דת האסלאם ואל מנהגיה השונים. התפשטות האסלאם בקרב הארצות השונות ותהליך האיסלאמיזציה של איחוד האמירויות. כיבוש הימים לעבר המפרץ הפרסי וחידושים מדעים מרחיקי לכת. הרצאה בנושא הארכיטקטורה האסלאמית וגדולתה. כיצד התפתחה הארכיטקטורה האסלאמית? מה הקשר בינה לאיכות סביבה? ומהם המאפיינים הייחודים לכיפת הסלע בירושלים ולמבנים באמירויות? ההרצאה היא מסע לעומקה של אדריכלות שהפכה לתופעה חברתית, תרבותית, פוליטית ודתית חוצת גבולות. כמו כן, ניתן יהיה להרחיב את ההשתלמות ולבחור באחת מבין שתי הרצאות: הסצנה התרבותית באיחוד האמירויות – תרבות מסורתית, ממסדית וכל מה שמעבר למיינסטרים. מרצה: (קייטי וקסברגר מומחית למדינות המפרץ ועמיתת מחקר בפורום לחשיבה אזורית); מסע אל תרבות מדינות המפרץ דרך מחול ופולקלור (מרצה: שרון טוראל דוקטורנטית בחוג למוסיקולוגיה, האוניברסיטה העברית).

המוזיאון לאמנת האסלאם. צילום: אבישי אביטל

תוכן פרסומי.
לאתר האינטרנט של המוזיאון לאמנות האסלאם.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.