טיסות ב-9 אירו – שומרים על הסלוטים בנמלי התעופה באירופה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קרסטן שפור, מנכ"ל לופטהנזה, שיצא נגד ריינאייר, המציעה טיסות ב-9.99 אירו, מודיע שהחברה תפעיל טיסות ב-9 אירו כדי לשמור על הסלוטים, אם תיאלץ להפעיל טיסות ריקות
קרסטן שפור
קרסטן שפור. צילום: לופטהנזה

מגפת הקורונה, כידוע, צמצמה משמעותית את פעילות חברות התעופה האירופיות, ונציבות האיחוד האירופי הלכה לקראת חברות התעופה ואפשרה להן לשמור על הסלוטים שלהם בנמלי התעופה, גם אם לא הפעילו 80% מהפעילות המלאה, אלא שתוקפו של ההסדר עומד לפוג.
הנציבות האירופית פרסמה את הצעתה החדשה לגבי הסלוטים ב-16 בדצמבר. הנציבות מציעה כי חובת הפעילות תפחת מ-80% ל-40%, וזאת על סמך תנועה ממוצעת הפועלת ב-50% מרמות 2019.
חלק נכבד מחברות התעופה האירופיות אינן משלימות עם ההסדר המוצע, כיוון שבקווים רבים אינן מסוגלות להפעיל 40% מהפעילות הרגילה בהשוואה ל-2019. לופטהנזה, למשל, צופה כי ברבעון הראשון של השנה היא תפעיל רק 20% מהפעילות הרגילה שלה.
מנכ”ל לופטהנזה, קרסטן שפור, אמר בריאיון ל’אירוקונטרול’ כי ישקול להציע תעריף של 9 אירו לנוסע אם חברת התעופה תצטרך להפעיל טיסות ריקות כדי לשמור על הסלוטים שלה. 9 אירו מנוסע אחד תהיה 9 אירו יותר מאשר אם הטיסה תהיה ריקה, ציין שפור.
“כל חברת תעופה תעשה כל מה שנדרש כדי להגן על הסלוטים שלה. אם נצטרך לטוס ריקים, כנראה שנציע כרטיסים ב-9 אירו בכדי לשמור על הטיסות הללו במערכת … ויתור על סלוטים חיוניים הוא פגיעה לדורות של אנשי לופטהנזה או אנשי אייר פראנס או אנשי בריטיש איירווייס או צוות KLM”.
עם זאת, ההערות של שפור מפתיעות, מכיוון שלא אחת הוא תקף את מחירי הטיסה של ריינאייר בסכום של 9.99 אירו. רק בחודש יולי האחרון הוא קרא לתעריפים אלה “חסרי אחריות מבחינה אקולוגית וכלכלית”, ואמר כי הם פוגעים במוניטין של ענף התעופה.
שפור עדיין מקווה שנציבות האיחוד האירופי תמשיך לוותר בשלב זה על תקנת הסלוטים, ואומר: “אם הם יאלצו אותנו לטוס ריקים, זה יהיה מטורף. אני חושב שהציבור יגיב מהר מאוד. לכן אני עדיין אופטימי שהוויתור על הסלוטים בדרך זו או אחרת יוארך”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה