טרוולפורט העולמית נמכרה תמורת 4.4 מיליארד דולר

חברת התוכנה וההפצה מקבוצת 'בלקסטון' נמכרה לקרנות ההון האמריקניות, 'סיריס קפיטל' ו'אליוט', שהתחייבו להשאיר את מטה טרוולפורט בבריטניה ולהמשיך את פעילות החברה בענף הנסיעות

חברת התוכנה וההפצה האלקטרונית העולמית, טרוולפורט, נרכשה אתמול (שני), ע"י קרנות הון אמריקניות פרטיות, קבוצת 'סיריס קפיטל' וחברת 'אליוט', תמורת סכום של 4.4 מיליארד דולר בתום מו"מ שנמשך 8 חודשים.

חברת הניהול 'אליוט', שהחזיקה עד עתה 12% ממניות טרוולפורט, דחקה בחברת התוכנה לבצע את הליך המכירה עוד השנה, ומימון העסקה הובטח באמצעות מגוון בנקים וחברות השקעה בינלאומיות, בהם: מריל לינץ', דויטשה בנק, קרדיט סוויס וברקליס.

חברת 'אליוט', שמטה הפעילות המרכזי שלה בניו יורק, והיא חולשת על נכסים ביותר מ-33 מיליארד דולר, הציעה יחד עם 'סיריס' לרכוש את מניות טרוולפורט במחיר גבוה ממחיר הסגירה הבורסאי בסוף השבוע האחרון, ובכך נסגרה העסקה סופית.

קבוצת 'בלקסטון', שהחזיקה בטרוולפורט מאז 2006, הוציאה את מניות החברה לציבור בשנת 2014. עפ"י המוסכם בין הרוכשים לקבוצת 'בלקסטון', המטה הראשי של טרוולפורט יישאר בבריטניה והעסקה תושלם סופית ברבעון השני של 2019.

טרוולפורט תמשיך להתמקד בעסקיה היציבים בענף הנסיעות, ובעיקר באספקת תשתית טכנולוגית לסוכנים ולסיטונאים לשיווק מגוון מוצרי תיירות.

הכנסות טרוולפורט ברבעון השלישי של השנה הסתכמו ב- 622.5 מיליון דולר והרווח הנקי 5.87 מיליון דולר, גידול של 25% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

נושאים שמוזכרים בידיעה