סוכני הנסיעות בישראל ימשיכו לשלם ליאט"א פעם בחודש

כ-180 מדינות ברחבי העולם ישלמו פעמים בחודש לחברות התעופה באמצעות ה-BSP. ישראל וטוניסיה ימשיכו לשלם אחת לחודש בלבד עד לבדיקת הנושא בישיבת ה-APJC הבאה של ישראל

צילום: 123rf

בשורה חשובה לסוכני הנסיעות בישראל.

התאחדות סוכנות הנסיעות כותבת במכתב לסוכנים כי ימשיכו לשלם אחת לחודש לחב' התעופה החברות ביאט"א.

בישיבת ה-PACONF 42 שהתקיימה במהלך חודש נובמבר, סוכם כי החל מיום 30 באפריל 2020, כ-180 מדינות ברחבי העולם ישלמו לפחות פעמיים בחודש לחברות התעופה החברות ביאט"א, באמצעות ה-BSP.

בהחלטה צויין כי המדינות היחידות שעליהן לא יחול שינוי זה הן ישראל וטוניסיה, אשר ימשיכו לשלם אחת לחודש. נציין כי עוד לפני חודשיים פנה עו"ד דרור שטרום המייצג את ההתאחדות ליאט"א והתריע על כך כי הניסיון שלה לכפות על השוק מעבר לתשלום כל שבועים הינו הפרה של חוק ההגבלים והפרת תנאי הממונה.

היועץ המשפטי של יאט"א, לזלי לוגו, הסביר כי אכן ביטול התשלום החודשי בישראל עלול ליצור בעיה עם הרשות להגבלים עסקיים ולכן יאט"א מנסה לייצר מהלך של הידברות בין חברות התעופה לסוכנים, כך שהרשות להגבלים עסקיים תתרצה. לדבריו מהלך כזה צריך להתקיים במסגרת ה-APJC המקומי. היו"ר ביקש שנושא זה יהיה בסדר היום באופן פורמלי בישיבת ה-APJC הבאה של ישראל.

בלימת הניסיון של יאט"א לכפות קיצור תקופת האשראי היא הישג חשוב להתאחדות. אם כי עצם עיסוקה של יאט"א בקביעת מועדי התשלומים מעלה תמיהה יסודית מדוע הרשות לתחרות מאפשרת מצב זה.

נושאים שמוזכרים בידיעה