יאט”א: ב-2019 חלה האטה בשיעור הגידול של מספר הטסים 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ארגון התעופה מתריע שב-2020 התעופה האווירית צפויה להיפגע בצורה חדה בשל התפרצות נגיף הקורונה וההאטה שתבוא לאחר מכן בתעופה הסינית ולסין. "חברות התעופה הצליחו לשמור על צמיחה מתמדת בשנה שעברה מול מספר אתגרים"

 

ארגון IATA, האיגוד הבינלאומי לתובלה אווירית, פרסם אתמול את הדוח השנתי לסיכום 2019 והנתון המשמעותי שבו הוא כי חל מיתון במספר הטסים משלמי הכרטיס בהשוואה לנתוני 2018.

תנועת הנוסעים (RPK) מחושבת כמכפלה של מספר הנוסעים המשלמים והקילומטרים שהם טסו. ב-2019 עלה מספרם ב-4.2% וזאת האטה בהשוואה לצמיחה שנתית של 7.3 אחוזים שנרשמה בשנת 2018.

הנתון הזה של 4.2% נמוך מן המגמה ארוכת הטווח של כ-5.5% של צמיחה שנתית. זאת השנה הראשונה מאז המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2009 שבה נרשם נתון הנמוך מן המגמה שנחזתה. 

היקף יכולת ההטסה האווירית ב-2019 צמחה ב-3.4 אחוזים, תפוסת המושבים בשנה שחלפה עלתה ב-0.7% לשיא חדש של 82.6 אחוזים. השיא הקודם, 81.9 אחוזים, נקבע בשנת 2018.

“חברות התעופה הצליחו לשמור על צמיחה מתמדת בשנה שעברה מול מספר אתגרים”, צוטט מנהל יאט”א, אלכסנדר דה ג’וניאק. לדבריו “כלכלה חלשה יותר, פעילות סחר עולמית חלשה ומתחים פוליטיים וגיאו-פוליטיים גבו את מחירם”. הוא הזכיר את משבר בואינג 737 MAX, שלדבריו תרם לתפוסה גבוהה במטוסים. 

ארגון יאט”א מזהיר שב-2020 הצמיחה צפויה להיפגע בצורה חדה בשל התפרצות נגיף הקורונה והאטה שתבוא לאחר מכן בתעופה הסינית ולסין.

קודם למשבר נגיף הקורונה והעצירה היחסית התנועה האווירית לסין ובתוכה רשמו חברות התעופה בסין גידול של 7.8% בתנועת הנוסעים המקומית בשנת 2019. מגמה הפוכה נרשמה בהודו: לאחר ארבע שנות גידול של גידול דו-ספרתי בפעילות של חברות התעופה נרשמה ה-2019 נסיגה כאשר התנועה עלתה רק ב-5.1% לעומת 18.9% בשנת 2018.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה