יאט”א: נחוץ ביטול גלובלי של כללי הסלוטים בנמלי התעופה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נגיף הקורונה גורם לתופעה של יותר מ-50% מהנוסעים שלא מגיעים לטיסות בנמלי תעופה רבים. לכן נדרשת גמישות וביטול זמני של כללי הסלוטים בכל העולם כדי לאפשר לחברות התעופה להתאים את פעילותן לביקוש המידרדר ולא לאבד את הסלוטים

ארגון יאט”א יצר קשר עם רגולטורים של ענף התעופה ברחבי העולם בבקשה להפסיק את התקנות הנוגעות לשימוש בסלוטים בנמלי התעופה באופן מיידי ועד סוף עונת הקיץ של 2020 עקב ההשפעה וההשלכות של נגיף הקורונה.

עפ”י המצב הנוכחי, רק כ-43% מכלל הנוסעים יוצאים מיותר מ-200 שדות תעופה ברחבי העולם. נכון לעכשיו, הכללים להקצאת הסלוטים קובעים שחברות התעופה חייבות להפעיל לפחות 80% מהסלוטים שהוקצו בנסיבות רגילות. אי עמידה בכלל זה משמעותה שחברת התעופה מאבדת את זכותה לסלוט בעונה המקבילה הבאה.

הזמנות באיטליה, למשל, בכלל החברות מצביעות על ירידה עצומה, כאשר ההזמנות קורסות לאפס, והחברות, כמובן, אינן מנצלות אפילו חלק קטן מהסלוטים שלהן.

חברות רבות מדווחות על 50% ויותר מקרב הנוסעים שלא מופיעים לטיסות בשווקים שונים. יתר על כן, ההזמנות העתידיות בכל החברות בירידה משמעותית, והחברות מגיבות בביטולי טיסות, הוצאת עובדים לחופשות ללא תשלום, פיטורי עובדים, הקפאת העלאות שכר והשבתת מטוסים.

בהתחשב בנסיבות יוצאות דופן אלה כתוצאה ממצב החירום הגלובלי, הדעה בענף התעופה הבינלאומי היא כי יישום כלל 80% מהסלוטים אינו רלוונטי ואינו מעשי בתקופה הקרובה. לדעת רוב חברות התעופה הבינלאומיות, דרושה גמישות כדי לאפשר לחברות התעופה להתאים את לוחות הזמנים שלהן בהתאם להתפתחויות יוצאות הדופן בביקוש.

השעיית הדרישה של 80% עד אוקטובר 2020 פירושה שחברות תעופה יכולות להגיב לתנאי השוק עם רמות קיבולת מתאימות, ולהימנע מהצורך להפעיל טיסות ריקות בכדי לשמור על הסלוטים.

“בדיקות יאט”א הראו כי התנועה קרסה בקווים אסייתיים מרכזיים, וכי היא משפיעה על רשת התובלה האווירית ברחבי העולם, אפילו במדינות בהן אין התפרצויות משמעותיות של נגיף הקורונה. אנו קוראים לרגולטורים ברחבי העולם, שיסייעו לתכנן ולהתאים את פעילות תעשיית התעופה למצב החירום של היום ולמען התאוששות עתידית של התעופה העולמית באמצעות השעיית כללי השימוש בסלוטים באופן זמני”, אמר אלכסנדר דה ז’וניאק, מנכ”ל יאט”א.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה