יאט”א: קמפיין להעצמה נשית בענף התעופה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
25by2025 היא הכותרת הקוראת לחברות תעופה לשלב 25% נשים הן בתפקידי ניהול בכירים והן בתפקידים ביצועיים: טייסות, נווטות, מנהלות מבצעים. גם יאט"א עצמה התחייבה להגדיל את אחוז הנשים בשורותיה

ארגון התעופה העולמי משיק קמפיין ייחודי לחיזוק הנוכחות הנשית בתעשיית התעופה העולמית, כשהכותרת היא ’25 עד 2025′, דהיינו: מחויבות וולונטרית של החברות בענף לשלב 25% נשים בתפקידי טיסה וביצוע פעילים ובתפקידי ניהול בכירים.

המטרות האופרטיביות של הקמפיין: הגדלה למינימום של 25% נשים בתפקידי ניהול בכירים, כפי שיוגדרו ע”י חברות התעופה, והגדלה למינימום של 25% נשים בתפקידים ביצועיים (טייסות, נווטות, מנהלות מבצעים) בחברות התעופה.

עד עתה הצטרפו למיזם החברות: צ’יינה איסטרן, קבוצת לופטהנזה וקטאר איירווייס, ועפ”י הצפי, כבר בימים הקרובים תצטרפנה חברות נוספות למיזם.

עפ”י הנתונים של יאט”א, כיום אחוז הטייסות הפעילות ברחבי העולם – 5% בלבד, ואחוז המנכ”ליות בחברות תעופה – 3% בלבד. האחוז הגבוה ביותר של נשים בתפקידים בכירים בחברות התעופה, 16%, קיים באמריקה הצפונית, ואילו האחוז הנמוך ביותר הוא במזרח התיכון.

“תעופה היא עיסוק חופשי, ודוגמא לכך הם 2.7 מיליון נשים וגברים המפתחים קריירות מרגשות בענף זה, אבל לנשים תת ייצוג בדרגים בכירים ובמקצועות מסוימים בחברות תעופה”, אמר אלכסנדר דה ז’וניאק, מנכ”ל יאט”א.

“קמפיין ה-25by2025 נועד לעודד יוזמות רבות, שכבר נוקטים חברי יאט”א, כדי לטפל בחוסר האיזון בין המינים”, הוסיף דה ז’וניאק. “העבודה שלנו לא תסתיים בשנת 2025. זו למעשה רק ההתחלה. המטרה הסופית שלנו היא כמובן שוויון מגדרי 50-50, עם שוויון הזדמנויות לכולם בכל מגזרי הענף שלנו”.

בנוסף להתחייבויות של חברות תעופה, גם יאט”א מתחייבת: להגדיל את הייצוג של נשים בהנהלה הבכירה (דירקטורים ומעלה) מ-19% הנוכחיים עד 25% לפחות עד 2025, לפעול מול חברות התעופה כדי להגדיל את מספר הנשים שהן ממנות לתפקידים ביאט”א מ-17% הנוכחיים למינימום של 25% עד 2025, להבטיח שמספר הנשים המשתתפות הפעילות בכנסי יאט”א יעמוד על מינימום של 25% עד שנת 2025.

עפ”י דיווח של אתר ‘בלומברג’ מספר חברות תעופה פועלות במהירות לשיפור האיזון בין המינים. למשל, ההנהלה הבכירה של קוואנטס כבר מונה כ-40% אחוז נשים, ואילו חברת אלסקה איירליינס אף הרחיקה לכת והתחייבה להגדיל משמעותית במהלך שש השנים הקרובות את מספר הטייסות האפרו-אמריקאיות המשרתות בחברה. עפ”י הנתונים, רק חצי אחוז מכלל הטייסים בארצות הברית הם נשים אפרו-אמריקאיות.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.