יאט"א: 8.2 מיליארד איש יטוסו ב-2037

על פי התחזית של ארגון התעופה הבינלאומי, סין תהיה המדינה עם שוק התעופה הגדול בעולם ואחריה ארה"ב והודו. במזרח התיכון צפויים לטוס בעוד 20 שנה 501 מיליון נוסעים ושיעור הגידול של ענף התעופה באזורנו צפוי להיות 4.4%

צילום: shutterstock

יאט"א פרסם השבוע (שלישי) תחזית של ענף התעופה בעוד 20 שנים. על פי התחזית האופטימית, מספר הטסים לפי התחזית יוכפל ויגיע בשנת 2037 ל-8.2 מיליארד. הגידול המשמעותי צפוי להיות במזרח אסיה (אסיה-פסיפיק). הגידול השנתי בענף צפוי להיות 3.5%.

במקביל, ארגון התעופה הבינלאומי, מזהיר כי התחזית לא תתממש אם ממשלות יטילו מגבלות על הטיסה מתוך כוונה להגן על אינטרסים שונים.

עוד מתריע הארגון מפני משבר תשתיות בציינו את סוגיית בקרת האוויר כבעייתית במיוחד. לדברי Alexandre de Juniac, המנהל הכללי של יאט"א, הגידול בענף התעופה תורם לכלכלת מדינות תבל ועשוי ליצור בעשרים השנים הבאות מאה מיליון משרות.

כאמור, אזור אסיה-פסיפיק ירשום את הזינוק הגדול בתעופה. סין תדחק את ארצות הברית ותהיה שוק התעופה הגדול בעולם (טיסות ממנה, אליה ובתחומה). תחזית זו צפויה להתממש כבר במחצית העשור הבא.

עוד על פי יאט"א: הודו תהיה שוק התעופה השלישי בגודלו, אחרי סין וארה"ב ובכך תדחק את בריטניה במורד הטבלה, למקום החמישי. את המקום הרביעי תתפוס אינדונזיה כבר ב-2030.

גם תאילנד צופים ביאט"א תטפס ותגיע לעשיריה הראשונה, במקום התשיעי, בעוד איטליה תמצא עצמה נדחקת החוצה ממנה.

העשיריה הראשונה תכלול עוד את ספרד (6), יפן (7), גרמניה (8) וצרפת (10).

ב-2037 צפויים לטוס במזרח התיכון 501 מיליון נוסעים ושיעור הגידול של ענף התעופה באזורנו הינו 4.4%.

נושאים שמוזכרים בידיעה