החל בשבוע הבא: יוון מקדימה להיפתח לתיירים מ-32 מדינות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
למרות יעד הפתיחה המתוכנן ב-14 במאי, הוחלט להקדים כניסת תיירים מחוסנים או נבדקים שליליים ללא חובת בידוד החל מ-19 באפריל. המדינות הכלולות בהסכם, מלבד ישראל, שהקדימה את כולן, הן: ארה"ב, בריטניה, סרביה, איחוד האמירויות ו-27 מדינות האיחוד האירופי
יוון
יוון. צילום: 123rf

יוון נוקטת צעד מקדים לקראת הפתיחה הרשמית של ענף התיירות ומבטלת את הוראת הבידוד לתיירים מ-32 מדינות, אם הם מחוסנים או מחזיקי בדיקת קורונה שלילית.
התקנה החדשה צפויה להיכנס לתוקף ב-19 באפריל ב-9 נמלי תעופה ביוון ובאיים.
“אלה צעדים ראשוניים לפני שהמדינה תיפתח כמתוכנן לתיירים ב-14 במאי”, אמרה בכירה במשרד התיירות, שליוותה את שר התיירות היווני, האריס תיאוחריס, בביקורו במוסקבה לדיון על הסכמי תיירות בילטרליים.
“על פי התוכנית נמלי תעופה ייפתחו מחדש בקוס, במיקונוס, בסנטוריני, ברודוס, בקורפו, באתונה, בסלוניקי, ובחאניה ובהרקליון בכרתים”, אמרה. “אנחנו לא מצפים מתיירים להתחיל להגיע בהמוניהם, אבל צריך לבדוק את המערכת”.
התקנה החדשה מתייחסת לתיירים מ-27 מדינות האיחוד האירופי, וכן מישראל, ארה”ב, בריטניה, סרביה ואיחוד האמירויות הערביות, שלא יצטרכו להיכנס לבידוד עם הגעתם בתנאי שהם מחוסנים או מציגים בדיקת קורונה שלילית במהלך 72 שעות לפני הטיסה.
כידוע, ישראל הייתה הראשונה שאזרחיה המחוסנים הורשו זה מכבר להיכנס ליוון, אך לא רבים ניצלו את האפשרות נוכח המגבלות החמורות, שעדיין קיימות ברחבי יוון.
באופן יחסי יוון הצליחה טוב יותר משאר אירופה להתמודד עם מגפת הקורונה, כשרשמה יותר מ-300,000 נדבקים ויותר מ-9,000 מקרי מוות, אם כי בשבועות האחרונים היא חווה עלייה משמעותית בהתפשטות הקורונה.
ביום רביעי הזהיר ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטאקיס, כי עדיין מוקדם להסיר את המגבלות. “המטרה היא להגיע לחג הפסחא (האורתודוכסי, 2-3.5) הבטוח ולקיץ בטוח עוד יותר”, אמר בפרלמנט. “האיום ממשיך להישאר, ומסיבה זו אנו מתקדמים צעד אחר צעד, מדי שבוע, ומעריכים את הנתונים האפידמיולוגיים עם מומחים”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “החל בשבוע הבא: יוון מקדימה להיפתח לתיירים מ-32 מדינות”

  1. אז מה השורה התחתונה ? חיסון בלבד מספיק ? לא צריך להציג בדיקת קורונה שלילית בשביל לצאת מישראל ולנחות ביוון ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה