מתאים לך אוזו וטברנה? אתונה ישראייר

יוון שלא הכרתם: 5 אטרקציות פחות מוכרות במדינת האיים

מערה כחולה באי קטנטן, אתר צלילה עם שרידים ממלחמת העולם השנייה, ממצאים ארכיאולוגיים מרגשים ומזקקה משפחתית המייצרת ליקר מאתרוג קורפו - ה‬אטרקציות הלא מוכרות שכדאי להכיר ביוון

leros island greeceיוון האחרת. האי לרוס. צילום: שאטרסטוק

יוון היא יעד אידיאלי לחופשה – היא קרובה  ומתאימה (כמעט) לכל כיס. על אף הפופולריות הרבה שלה, עדיין ישנן לא מעט אטרקציות  שישראלים רבים לא מכירים ביוון. קיבצנו 5 מהן:

.1‬ מה שיותר עמוק – יותר כחול

greece

המערה הכחולה באי קסטלוריזו, יוון. צילום: שאטרסטוק
המערה הכחולה באי הקטנטן קסטלוריזו נקראת כך בזכות הצבע הכחול בו היא נצבעת כשהאור פוגע במים. אפשר למצוא לא מעט מערות כחולות באיי יוון, אבל המערה בקסטלוריזו היא אחת המפורסמות שבהן. מומלץ להגיע למערה  – שאורכה ‭ 75‬ מטר, גובהה ‭ 35‬ מטר ורוחבה ‭ 40 ‬ מטר – בשעות הבוקר. שייט אליה יעלה לכם  כ-‭20‬ אירו.

.2‬ הרבה יותר מאוזו

Ouzo

אוזו עושים באהבה או לא עושים בכלל. צילום: שאטרסטוק
המזקקה ‭Vallindras‬ בכפר חאלקי באי נקסוס, ידועה בליקר שלה העשוי מהעלים של עץ אתרוג  קורפו (זן יווני). העצים האלו גדלים באי מהמאה  ה-‭,17‬ והמשפחה בעלת המזקקה מנהלת אותו  מ-‭.1896‬ המזקקה פתוחה למבקרים אבל המתכון המדויק נשמר כסוד משפחתי. מומלץ להצטייד באספקה של הליקר כי המזקקה כבר לא מייצאת אותו מחוץ לגבולות יוון.

.3‬ ד"ש מימי קדם

delos island greece

ממצאים ארכיאולוגיים מרגשים. צילום: שאטרסטוק
החפירות הארכיאולוגיות באי דלוס יעניינו כל מי שמתעניין בתחום. חפירות אלו הן בין הגדולות באזור הים התיכון, והאי עצמו הוא אחד האתרים החשובים ביותר ביוון מבחינה  היסטורית, ארכיאולוגית ומיתולוגית. ממצאים חשובים רבים שהתגלו בחפירות באי הועברו לאתונה, אבל רבים מהם נמצאים גם במוזיאון הקיים באי עצמו.

.4‬ בואו לפסטיבל

syros island

קיץ על החוף בסירוס. צילום: שאטרסטוק
האי סירוס ידוע בעונת הפסטיבלים הפורה שלו הנמשכת ממאי עד אוקטובר. באי מתקיימים שפע של אירועים תרבותיים, פסטיבלים מוזיקליים, הצגות תיאטרון, אירועים לילדים, ירידי אמנות ועוד. בנוסף, יש הרבה אירועים תרבותיים מסורתיים הנחגגים באי.

.5‬ צוללים קדימה

leros island greece

לצלול אל יוון האחרת. צילום: שאטרסטוק
האי לרוס הוא יעד אידיאלי לחובבי הרפתקאות צלילה. האי גדוש בשרידים ממלחמת העולם השנייה (בחוף ובמים), ומלא במרכזים המשכירים ציוד צלילה המוציאים טיולים מיוחדים לאתרי צלילה מעניינים.

נושאים שמוזכרים בידיעה