יו”ר איגוד ערים כינרת: “סגירת חופי הכינרת והירדן בסופ”ש ללא פיקוח והצלה – הינה סכנת חיים”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במכתב ששלח עידן גרינבאום אל מאיר בן-שבת, ראש המל"ל ולשר הפנים, ח"כ אריה דרעי: "לא ניתן למנוע את הכניסה הרגלית אל חופי הכינרת. כאשר בחוף אין מציל, עזרה ראשונה ושירותי סדרנות, הסכנה לציבור גדולה"
חוף אמנון. צילום: טלי בר, איגוד ערים כינרת
חוף אמנון. צילום: טלי בר, איגוד ערים כינרת

עידן גרינבאום, יו”ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית עמק הירדן הוציא מכתב למאיר בן-שבת, ראש המטה לביטחון לאומי (המל”ל) ולשר הפנים ח”כ אריה דרעי, בנושא התקנות החדשות לסגירת חופי הרחצה שפורסמו בסוף השבוע האחרון ולקראת כניסתן בסוף השבוע הקרוב.
גרינבאום: “התוצאה של סגירת חופי הים בסופי השבוע עלולה לעלות בחיי אדם, מאחר וגם כאשר החופים סגורים, לא ניתן למנוע את הכניסה הרגלית אליהם. כאשר בחוף אין מציל, עזרה ראשונה ושירותי סדרנות, הסכנה לציבור גדולה, כמו שהיה בסגר בימי חג הפסח ויום העצמאות.”
גרינבאום מבקש מראש המל”ל ושר הפנים לשקול שוב את ההחלטות הרות הגורל הללו, בטרם יוטל סגר בסופי השבוע: “בשבועות האחרונים גודשים בסופי השבוע את חופי הכינרת המלאה על גדותיה עשרות אלפי מבקרים. אנו באיגוד ערים כינרת שמחים לארח את כולם בהתאם לכללי התו הסגול ולאפשר לציבור ליהנות תוך שמירה על כל הכללים.”

חוף דוגית, כינרת. צילום: עזרא באזי

גרינבאום מציין, כי: “בניגוד לחופי הים התיכון, מדובר בעיקר על משפחות המגיעות לבילוי של מספר ימים בקמפינג באחד מ-15 חופי האיגוד, כולם חופים שקטים המותאמים למשפחות. מרבית המשפחות מגיעות ביום ה’ אחר הצהריים או ביום ו’ בבוקר ונשארות בחופים עד יום ראשון. משמעות ההחלטה על סגירת החופים ביום ו’ בשעה 17:00 תהיה צורך בפינוי של אלפי נופשים אם לא למעלה מכך ונעילת שערי החופים. פעילות זו לבדה צפויה להימשך שעות רבות ותצריך השקעת כוחות משטרה בסדרי גודל משמעותיים.”

עוד מציין גרינבאום במכתבו: “בנוסף לחופים המוכרזים השקטים שמפעיל איגוד ערים כינרת, יש סביב לאגם עוד קילומטרים רבים של חופים לא מוסדרים ולא מוכרזים, המושכים גם הם אלפי מבקרים וגם אותם יהיה צורך לפנות וכאן כאמור המשימה מורכבת עוד יותר, כולל חופי נהר הירדן (בחלקו הצפוני הנשפך לכנרת ובחלקו הדרומי היוצא מהכנרת) מתגודדים אלפי מבקרים בסופי השבוע, רבים מהם בני נוער המבלים את חופשת הקיץ. כל חופי הירדן אינם מוכרזים ואינם מוסדרים.”

עוד כותב גרינבאום כי: “על המל”ל לתת הדעת על חופי כפרי הנופש והמלונות הפזורים סביב לאגם. לכל אחד מהמלונות ומכפרי נופש אלה חוף רחצה מוכרז ובכל אחד מהם שוהים בסוף השבוע מאות ישראלים ששילמו במיטב כספם כדי לצאת לחופשה. גם כך מצויים עסקי התיירות במשבר גדול וסגירת החופים הללו בסוף השבוע עלולה להמית על התיירנים מכה אחת יותר מדי, ממנה כבר יתקשו להתרומם.”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.