יו"ר ההסתדרות: "נפעל לסייע לתעשיית המלונאות לעמוד מחדש על רגליה"

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בפגישה, שיזם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד עם בכירי ההסתדרות, ראשי האיגודים המקצועיים וראשי ענף המלונאות בישראל, התחייב בר-דוד לפעול מול משרדי הממשלה והרשויות כדי לקדם פתיחה מלאה של המלונות וחיזוק הענף
פגישה בהסתדרות
הפגישה בהסתדרות. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

לפני זמן קצר הסתיימה פגישה, שיזם יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ביחד עם בכירי ההסתדרות וראשי האיגודים המקצועיים ועם ראשי ענף המלונאות והתיירות בישראל. הפגישה נערכה על רקע המשבר הקשה הפוקד את הענף ואת עובדיו, ומתוך מטרה לגבש דרכי התמודדות וסיוע של ההסתדרות למלונאים ולמועסקים בתחום.
בפגישה השתתפו יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד; מנכ"ל ההסתדרות ורמ"ט יו"ר ההסתדרות עו"ד אופיר אלקלעי; יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל; יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי; נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק ומנכ"לית ההתאחדות יעל דניאלי; בעל השליטה ברשת מלונות פתאל דוד פתאל; מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב; מנכ"ל ויו"ר קבוצת נקש אבי חורמרו; מבעלי מלונות אפריקה ישראל איציק דיין וסמנכ"ל מכירות בדן יגאל צורף.
בפתח הפגישה אמר בר-דוד כי "המטרה שלנו כאן היום היא לעזור לכם לקום על הרגליים ולהתניע מחדש את ענף התיירות והמלונאות. ההסתדרות תפעל בכל החזיתות שעומדות לרשותה ותסייע בכל מה שתוכל. אני אפעל אישית מול כל משרדי הממשלה הרלוונטיים ומול הרשויות המקומיות כדי לתאם את המהלכים ואת המתווה הנכון ביותר".
יו"ר ההסתדרות אמר כי ינחה את כל ראשי האיגודים, הוועדים ומנהלי העמותות שפועלות תחת ההסתדרות, לקדם קיום של סמינרים בארץ, כנסים ונופשים לעובדים, כדי לחזק את תיירות הפנים. "נפנה את מקסימום העובדים והמשאבים כדי לסייע. ההסתדרות שותפה שלכם כל הזמן, ובטח במצב הזה", אמר בר-דוד לראשי ענף המלונאות.
"אנחה את ראשי האיגודים, הוועדים, העובדים ומנהלי העמותות להתחיל לייצר הסכמים ולהזמין מראש חדרים, לצד עידוד רכישת מוצרים ישראליים. אך גם מכם אני דורש לשתף פעולה ולבוא לקראתנו. קדמו מחירים נוחים יותר וחבילות משולבות – זאת מטרה משותפת לכולנו", אמר בר-דוד.
נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק הודה לבר-דוד על קיום הפגישה והציג בפניו את המתווה של המלונות לפתיחה המחודשת. "כל המלונות רוצים לפתוח כבר בחג השבועות, אך אם לא נקבל בימים הקרובים אישור ממשרד הבריאות על פתיחת הבריכות וחדרי האוכל, הם ייפתחו רק ביולי. אי אפשר לפתוח מלון בלחיצת כפתור, והמצב בו אנו נמצאים – שעשרה ימי עבודה לפני החג אנחנו שרויים בחוסר ודאות מוחלט – פוגע בנו עוד יותר".
חייק הוסיף: "כבר עכשיו אנו רואים עלייה חדה בביקושים ובהזמנות לחג השבועות, אך אורחים רבים מתנים את ההזמנה בפתיחה של הבריכות – ואם זה לא יקרה, הם לא יגיעו. גם בהמשך, נזדקק לסיוע ברגולציה, לא נוכל להתמודד עם המשבר אם לא יעזרו לנו עם הקלות בהעסקת עובדים והקלות בתשלומי הארנונה".
דוד פתאל, בעל השליטה ברשת מלונות פתאל, ציין: "הנושא הקריטי שמונח כרגע על השולחן והמפתח להנעת הענף, הוא קבלת אישור לפתיחת הבריכות וחדרי האוכל לקראת שבועות. אם לא יאשרו לנו את זה, התעשייה לא תתחיל לנוע ורוב רובם של המלונות יישארו סגורים. יש לנו כמות אדירה של עובדים שאפשר להחזיר למשק, וכבר עתה ברור שאם המלונות ייפתחו בשבועות, הם ימשיכו לעבוד ולרוץ גם בהמשך".
בסיכום הפגישה אמר יו"ר ההסתדרות בר-דוד: "אני מאחל לכולנו להיפגש בימים טובים יותר ובנסיבות משמחות יותר. העולם השתנה, עלינו להיערך לכל תרחיש ולהכין את עצמנו לעתיד על בסיס הלקחים מהמשבר הנוכחי. נמצא דרכים שיאפשרו לשמור את הקשר בין המעסיק לעובד תוך השארת העובדים זמינים בלי רגולציות ובלי חל"ת מיותרת. אנחנו בהסתדרות מבינים את הצרכים שלכם, כולנו באותו המגרש והאינטרסים משותפים". בר דוד-הדגיש כי: "העובדים הכי חשובים לי, ואין ספק כי הם הקטליזטור הרציני ביותר להתנעת התעשייה. נעשה כל שביכולתנו כדי לסייע להם ולכם לחזור לשגרה, ונקבע דיונים נוספים על מנת שיחד נראה איך יוצאים מהמשבר הזה בצורה חכמה ומושכלת".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “יו"ר ההסתדרות: "נפעל לסייע לתעשיית המלונאות לעמוד מחדש על רגליה"”

  1. מיכאל שביט

    ישר כוח , להסתדרות לחיזוק המלונות בארץ .
    יש לבחון הרחבת שיתוף הפעולה של שחר און ועמיתיה וכן שילוב כלל אזרחי ישראל בחוויית הנופש. הכוונה לעמית שיצרף נלווים, בני משפחה.יזכה להנחה דרך המלונות, הצגת מגוון בתי מלון ופרסום נרחב, יביאו בזמנים הקרובים להגדלת כמות הנופשים בארץ, מה עוד שנסיעות לחו״ל בשנה הקרובה יהיו מוגבלים.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.