שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

"ההחלטה לחייב מחוסנים בבידוד בשובם מחו"ל דרקונית ומשמעותה הטלת סגר על נתב"ג"

קובי קרני לממשלה: "ההחלטה האמורה אינה עולה בשום צורה בקנה אחד עם מדיניות הממשלה ל'חיים לצד הקורונה'. הקריטריון היחיד שצריך לעמוד לנגד עיני המערכת הוא מצב התחלואה בכל מדינה וסיווגה כמדינה אדומה או אחרת. כל החלטה אחרת אינה ברת כל צידוק לגיטימי"
קובי קרני, יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות. צילום: חן גלילי

זעם בתעשיית התיירות על החלטת הממשלה לחייב בבידוד גם ישראלים מחוסנים השבים מחו"ל.

אחד הזועמים הוא יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות, קובי קרני. בפנייה לראש הממשלה, נפתלי בנט, לשר האוצר, אביגדור ליברמן ולשר התיירות, יואל רזבוזוב, קרני מבקש לקיים פגישה דחופה בנושא מתווה סיוע לענף התיירות ולהימנע מהפליה בין ענפי התיירות. "החלטת הקבינט לחייב גם ישראלים מחוסנים בבידוד בשובם מרוב מדינות העולם ולאסור לחלוטין שוב על כניסת תיירים – החלטה דרקונית זאת משמעותה דה פקטו הטלת סגר על נתב"ג, נזקים כלכליים אדירים למארגני התיירות היוצאת ומשרדי הנסיעות, הנחתת מכת מוות על התיירות הנכנסת לישראל וגרימת עוגמת נפש לעשרות אלפי אזרחים ישראלים ותיירים", כותב קרני לנמענים לעיל.

עוד כותב קרני, "ההחלטה האמורה אינה עולה בשום צורה בקנה אחד עם מדיניות הממשלה ל'חיים לצד הקורונה'. הקריטריון היחיד שצריך לעמוד לנגד עיני המערכת הוא מצב התחלואה בכל מדינה וסיווגה כמדינה אדומה או אחרת. כל החלטה אחרת אינה ברת כל צידוק לגיטימי. האמור לעיל נכון במיוחד לאור מבצע החיסונים הנרחב שהובילה ומובילה ממשלת ישראל".

עוד הוא כותב, "אנו נמצאים בפתחה של תקופת חגי סוף השנה האזרחית, תקופה בה אלפי ישראלים תכננו לצאת לחופשה בחו"ל ואלפי תיירים תכננו להגיע לישראל. ההחלטה שנתקבלה על סגירת השמיים פוגעת קשות בפרנסתם של חברות התיירות והתעופה ועובדיהם אשר השקיעו מאמצים אינסופיים וסכומי עתק בניסיון לשוב ולהתפרנס. מדובר בנזקים אדירים: למארגני התיירות היוצאת ששוב התחייבו במיליוני דולרים לגופים בחו"ל, למשרדי הנסיעות שכל עבודתם בחודשים האחרונים ירדה לטמיון, לכל העוסקים בתיירות הנכנסת שזה עתה החלו לשוב לעשייה המתנפצת להם כעת בפניהם, ולאלפי עובדי הענף שאך חזרו בשעה טובה לעבודתם לאחר חל"ת ארוך וכפוי וכעת יאלצו שוב להתמודד עם יציאה לחל"ת ופיטורין".

"אנו מוחים בכל תוקף על כך כי לצד הקריאה של ראשי המדינה וראשי מערכת הבריאות לציבור להימנע מטיסות בלטה בהיעדרה התחייבות לכלל הגופים בענף התיירות והתעופה כי יינתן פיצוי הולם לעסקים והמשפחות שמטה לחמן נגדע באחת. אך גרוע מכל! ביומיים האחרונים אנו נתקלים שוב ושוב בידיעות בתקשורת המזכירות פיצוי רק לענף התיירות הנכנסת ללא כל איזכור לסיוע לעוסקים בתיירות היוצאת".

קרני מוסיף למחות, "לא יעלה על הדעת כי חודשיים בלבד לאחר שבג"צ נדרש לסוגית ההפליה בעתירה שהוגשה מטעמנו והזמין אותנו מפורשות לשוב אל בין כתליו לנוכח כל הסכם שיפלה את ענף התיירות היוצאת, נשמעות שוב התבטאויות שמשמען הפליית ענף התיירות היוצאת והפקרת אלפי המשפחות אותן הוא מפרנס. ברצוננו להבהיר כי לא נעמוד מהצד כנגד כל אפליה בלתי חוקית שכזאת. אני קורא לכם להצהיר מייד כי כל ענפי התיירות בכלל, וכל גופי התיירות היוצאת בפרט, יהיו כלולים בכל מתווה פיצוי שיסוכם. נזכיר כי קיימת תלות הדדית מוחלטת בין ענפי התיירות היוצאת, הנכנסת והפנים, המהווים יחדיו מיקשה אחת בלתי ניתנת להפרדה. רק בהתייחסות כוללת – לתיירות היוצאת, הנכנסת והפנים תשרוד התיירות בישראל".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

8 תגובות

  1. ממש חוצפה לשם כך התחסנתי שלא נכנס לבידודים ועכשיו מתברר שהכל שקרים

  2. הגיע הזמן להפסיק לשתף פעולה עם כנופיית העש האיומה להפסיק לדחוף מקלות לאף לשים חיתולי פנים וכל השטויות, מחלה שמסוכנת בעיקר לזקנים ואפשר לראות את אנגליה איצטדיוני כדורגל מלאים בזקנים מאושרים או מאוכזבים תלוי בתוצאה שעל המגרש ולא כל היום מתעסקים עם השטויות של כנופיית העש

  3. ומה עם חברות התעופה אדון קובי? מה אנחנו עיזות? ההפסדים הכי גדולים הם שלנו. תתעורר ותוסיף גם אותנו לדורשי הפיצויים

  4. התעללות בבני אדם ובנפשם! מחוסנים הם מחוסנים, התעללות !

  5. מזל שהממשלה הזו עושה מה שמתבקש ללא פופוליזם ובלי לספור את מר קובי קרני.
    זו ממשלה טובה לאזרחי מדינת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.