ישראייר בדרך להפעלת טיסות ישירות לסרייבו

על פי התקשורת בבוסניה חברת התעופה עשויה להפעיל כבר בקרוב טיסות ישירות לבירת בוסניה. בסוף השבוע שעבר ביקרו בסרייבו 3 מבכירי ישראייר ונפגשו עם שרת התיירות של בוסניה. ישראייר כבר מפעילה בהצלחה טיסות ישירות למדינות השכנות לבוסניה: סרביה, מונטנגרו ואלבניה

מרכז העיר העתיקה, סרייבו. צילום: 123rf

 

בקרוב טיסות ישירות מישראל לבוסניה הרצגובינה?

על פי התקשורת בבוסניה, ישראייר בדרך להפעיל קו טיסות ישיר חדש לסרייבו (Sarajevo).

העיתון "סרייבו-טיימס" מפרסם כי שרת התיירות והסביבה בממשלת בוסניה-הרצוגובינה, Edita Dapo , כבר נפגשה ביום שישי האחרון עם שלושה בכירים מחברת ישראייר, המוגדרת כ"אחת משלוש חברות התעופה הגדולות בישראל".

העיתון האינטרנטי מדווח שבפגישה שהתקיימה בסרייבו עלתה האפשרות לפתוח קו תעופה ישיר בין תל-אביב לסרייבו ולהדק את קשרי התיירות בין המדינות.

בידיעה שהתפרסמה נאמר כי ישראל מקיימת טיסות ישירות וקשרים הדוקים עם מדינות שכנות של בוסניה הרצוגובינה ובהן מונטנגרו, סרביה ואלבניה (כולם יעדים אליהם טסה ישראייר). הטיסות הישירות זכו להצלחה, טענו באוזני השרה, לפי הפרסום,  נציגיה של ישראיר.

בשיחה צויין כי סרייבו היא יעד אטרקטיבי לתיירים ולאנשי עסקים מישראל וכי יש נושאים משותפים לשתי המדינות. הם הביעו ביטחונם ששיתוף הפעולה בתחום התיירות צפוי להביא תועלת הדדית לשני הצדדים.

בוסניה שהיתה בעבר חלק מיגוסלביה זכתה לעצמאות לאחר מלחמת הבלקן העקובה מדם שפרצה בשנת 1992, ובעיר אנדרטאות רבות ושרידים זכר למלחמה הקשה שהתנהלה בעיר מחודש אפריל 1992 ועד תום המצור של הסרבים בשנת 1995. רוב תושבי העיר הינם בוסנים (כ-80%), אחריהם מיעוט של כ-10% הם סרבים, וגם קאחוז קטן של קרואטי. בשנת 1984 התקיימו בסרייבו המשחקים האולימפים וחובבי הספורט הוותיקים וודאי זוכרים את קבוצת הכדורסל המוכרת בוסניה סרייבו שעשתה חיים קשים בעבר למכבי ת"א במשחקים במסגרת גביע אירופה לאלופות.

על פי UNWTO ארגון התיירות של האו״ם, המפרסם מידי שנה את דירוג יעדי התיירות המתפתחים ביותר באירופה, בוסניה מדורגת במרבות ושרידים זכר למלחמה הקום ה-9 ברשימת המדינות המתפתחות

 

 

 

סרייבו, בוסניה. צילום: 123rf

נושאים שמוזכרים בידיעה