ישראייר לאי.די.בי: אם לא תשלמו נפנה להליך משפטי

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מתחממים העניינים בין חברת התעופה לחברה המחזיקה בה על רקע ההלוואה הכספית של ישראייר לבעלים שאמורה להחזיר אותה כעת. ישראייר: "בגלל הפנייה בנק לאומי דורש פירעון מידי מהלוואה שהעמיד"
מטוס ישראייר
צילום: רועי בן ענת

ישראייר ואי די.בי תיירות דחו את בקשת הבעלים אדוארדו אלשטיין לדחות את תשלום החוב לחברת התיירות בסך של כ-3 מיליון דולר.

 כזכור, ישראייר הודיעה לבעלים כי היא מפעילה את המנגנון הקבוע בחוזה ההלוואה שבין הצדדים אשר מועד פירעונה ביום 31.3.2020, וקוראת לפירעון של סך של 3 מיליון דולר מסכום ההלוואה בסך של 5 מיליון דולר.

החברה מעדכנת כי פנתה לאי די בי תיירות, ומבלי להיכנס לטענות כלשהן הקיימות לה ובשים לב למשבר הקורונה הפוקד את השווקים והשלכותיו על כלל המשק ועל החברה, הציעה לה כי תשקול למשוך את דרישתה האמורה, ותחת זאת להמשיך לדון עם החברה במצב ובפתרונות חלופיים אפשריים. אי. די. בי. תיירות השיבה לחברה וציינה כי תגובתה של החברה גרמה לכך כי בנק לאומי לישראל בע”מ, עימו התקשרה אי. די. בי. תיירות (יחד עם ישראייר), דורש פירעון מיידי של סך של 5 מיליון דולר ארה”ב מהלוואה שהעמיד לטובת ישראייר לצורך רכישת מטוסים שבשימושה. עוד ציינה אי. די. בי תיירות כי לאור דרישת הבנק כאמור הנזק התזרימי העלול להיגרם לישראייר ימחק כמחצית מתזרים המזומנים שעמד לישראייר ערב הכניסה למשבר האמור.

אי. די. בי. תיירות הודיעה לחברה, כי היא עומדת בכל תוקף על דרישתה לקבלת ההחזר בסך של 3 מיליון דולר במועד כפי שנמסר בהודעת החברה כפי שדווחה על-ידה וציינה כי ככל שהכספים לא יתקבלו אצלה עד ליום 25.3.2020, היא תיאלץ לאמץ הליך משפטי מתבקש, זאת, נוכח אי עמידה בתנאי החזר ההלוואה, המעמידות בסיכון את תכנית ההתמודדות של ישראייר עם משבר הקורונה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה