ישראייר: שגיא, ויצמן ואלקו החלו בבדיקת נאותות

תהליך מכירת חברת התעופה על ידי אי.די.בי בעיצומו. כזכור, בדוח הכספי של החברה לרבעון השלישי של 2018, היא מעריכה שתוכל לקבל עבור מכירת ישראייר סך של כ-225 מיליון שקל

צילום: 123rf

מכירת חברת ישראייר עולה שלב נוסף, כאשר נודע כי אנשי העסקים טדי שגיא, מני ויצמן וחברת אלקו שמתעניינים בחברה החלו כבר בהליך בדיקת נאותות כדי לקבל החלטה לגבי רכישת החברה.

הנתונים של ישראייר מוכנים לאור זאת לאחר שבשנתיים האחרונות התבצעו כבר כ-10 בדיקות נאותות מצד גורמים שונים שהגילו עניין בחברה, כאשר ההליך הכי משמעותי היה זה של חברת אל על לאור המיזוג שהיה צריך להתרחש בין ישראייר וסאן דור ולא עבר בסופו של דבר את אישור הממונה על ההגבלים עסקיים.

כזכור הסכום הנדרש הוא כ-225 מיליון שקל.

לפספורטניוז נודע כי שמנהל מו"מ רציני כבר הוא איש העסקים מני ויצמן, ועל פי הערכות של גורמים בשוק ההון, אם ירכוש את ישראייר הוא אף עשוי להנפיק את החברה בבורסה יחד עם רשת המלונות בראון בה משפחתו שולטת. כזכור, לאחרונה רשת בראון ניסתה לצאת להנפקה בבורסת ת"א, אבל בסופו של דבר המהלך נדחה.

כאמור, גם טדי שגיא, בעליו של הקמדן מרקט בלונדון, אשר רכש רק לאחרונה את פעילות סקאל בדיוטי פרי תמורת כ-40 מיליון שקל גם בין המתעניינים ברכישת חברת תעופה.

לאחר בדיקת הנאותות שיסיימו לעשות הגורמים השונים, ניתן יהיה להעריך כמה זמן ייקח למכירת החברה, כאשר יש ניסיון לסיים את ההליך עד לסוף הרבעון הראשון של 2019.

  

נושאים שמוזכרים בידיעה