ישראל וארה”ב חתמו על הסכם לשת”פ בנושאי שמירת טבע ומורשת

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מאבק בסחר בלתי חוקי בחיות בר ובעתיקות, שיתוף מידע מקצועי, משלחות מקצועיות, עבודה משותפת בפורומים בינלאומיים בנושאי שימור וניהול משאבי טבע, הסברה ועוד. רשות הטבע והגנים ומשרד הפנים של ארה"ב חתמו על הסכם לשת"פ בנושאים אלה
שמירה על הטבע
שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים חותם על הסכם שת"פ עם ארה"ב לשמירה הדדית על הטבע. צילום: דוברות רט"ג

רשות הטבע והגנים ומשרד הפנים של ארה”ב השלימו השבוע חתימה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בינלאומי בתחומי שמירת טבע ומורשת. מזכר ההבנות נחתם על ידי שאול גולדשטיין, מנכ”ל רשות הטבע והגנים ודיוויד ברנהרדט, מזכיר הפנים של ארה”ב. בגלל הקורונה, החתימה על מזכר ההבנות נעשתה מרחוק על ידי הצדדים.

הסכם שיתוף הפעולה נחתם בין הצדדים מתוך הבנה כי שני הצדדים מתמודדים עם אותם האתגרים, כל אחד במדינתו, בהגנה על מערכות אקולוגית טבעיות, מאבק בסחר בחיות בר וניהול אתרי טבע ומורשת. מזכר ההבנות יוצר מסגרת רשמית ומסודרת לשיתוף מידע מקצועי, משלחות מקצועיות, עבודה משותפת בפורומים בינלאומיים בנושאי שימור וניהול משאבי טבע, מאבק בסחר בלתי חוקי בחיות בר ובעתיקות, שימור וניהול אתרי מורשת ופעילויות חינוך והסברה בתחום.

לדברי דיוויד ברנהרדט, מזכיר הפנים של ארה”ב: “הנשיא טראמפ מעריך את השותפות שיש לארה”ב עם ישראל ואת המאמצים הקולקטיביים שלנו לחזק יוזמות שימור בינלאומיות. אני מברך על מנהיגותו של המנכ”ל גולדשטיין בהרחבת מערכת הפארקים ושמורות הטבע בישראל, ואני מצפה לחזק את שיתוף הפעולה שלנו עם רשות הטבע והגנים”.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ”ל רשות הטבע והגנים: “רט”ג אחראית על שמורות הטבע והגנים הלאומיים בישראל ששטחם כ-25 אחוז מאדמת ישראל. יש לנו את המשימה החשובה להגן ולשמר לא רק אלפי מינים של חיות בר וצומח אלא גם על לשמור על אתרי הטבע והמורשת המשמעותיים ביותר במדינה. יש כמובן הבדל לא קטן בין המדינות מבחינת גודלן, אך גם משרד הפנים האמריקני וגם רשות הטבע והגנים חולקים את אותו חזון של שמירה והגנה על הטבע, המורשת והנוף שלנו לדורות הבאים. אני מצפה להמשך שיתוף הפעולה עם משרד הפנים האמריקני כדי להגשים חזון זה”.

לדברי דיוויד פרידמן, שגריר ארה”ב בישראל: “ממשלת ארה”ב נרגשת לקראת שיתוף הפעולה וחילופי הידע עם רשות הטבע והגנים במאמצים שלנו לקדם ניהול בר קיימא של המגוון הביולוגי ושמירה על חיות הבר, היערות, מניעת סחר לא חוקי בחיות בר, מניעת שריפות יער ופעילויות חינוך והסברה למען הסביבה”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.