"אם המדינה ויתרה על אילת, אין לנו טעם להקים עוד מלון בעיר"

כך אומר לפספורטניוז ליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל שחושף כי בשל סגירת שדה דב, הרשת תשנה את תכניותיה להקמת מלון חדש באילת ותקים במקומו מלון נוסף בת"א או בירושלים. רביב על סגירת השדה הצפויה: "אסון, שערורייה ברמה לאומית"

ליאור רביבליאור רביב, מנכ"ל ישרוטל. צילום: פספורטניוז

המלונאים נערכים לירידה בביקוש לעיר אילת לקראת הסגירה הצפויה של שדה דב בתחילת חודש יולי. הצניחה בחודש מאי, במספר הנוסעים שטסו מנתב"ג לשדה ע"ש רמון, מעידים על העתיד להתרחש.

ליאור רביב, אחד המלונאים הוותיקים ומנכ"ל רשת ישרוטל, המחזיקה מספר מלונות בעיר הדרומית, אומר לקראת הסגירה ל'פספורטניוז': "אסון, שערורייה ברמה לאומית. זה מטורף. אי אפשר להבין איך מדינת ישראל כל כך בקלות מוותרת על אילת, משאירה רק את כביש הערבה כדי להגיע לאילת".

עוד מוסיף רביב: "אילת לא בנויה לכמות רכבים, שצפויה להציף אותה. אני כבר שומע כי בשבועות יש בלגן. אין חניונים, אין היערכות. כאוס תחבורתי. כל הבכירים ברשות שדות תעופה לא  תומכים בסגירה, יודעים שאין פתרון תחבורה אווירית לאילת. בעלי מקצוע ברשות מודים בפה מלא על הצפוי לקרות. הפקידים, המונחים ע"י משרד התחבורה, אומרים כביכול שיש פתרונות.

אין חניה, אין סלוטים למטוסים. ברמון יש כבר כ-30% ירידה במספר הנוסעים. כאשר יסגרו את  שדה דב, תהיה ירידה של 50%. יפסיקו פשוט לטוס לאילת".

עוד מוסיף מנכ"ל ישרוטל: "לוקחים תושבים, מנתקים אותם ממדינת ישראל. לנסוע מנתב"ג לת"א 170 שקל, ובחזור לעמוד בפקקים. עיר שהמדינה רוצה לפתח. יש בה כיום 60 אלף תושבים. הכמות תרד ל-40-50 אלף, והיא תהפוך להיות עיר מפלט לכל מי שבורח מת"א, מהמרכז. מורים, רופאים, לא יגיעו יותר לעבוד בה. חולים, שצריכים להגיע לצורך טיפול במרכז, לא יוכלו לעשות זאת".

רביב מוסיף בכעס: "זה לחסל את העיר מכל הסיבות הלא נכונות. בגלל נדלניסטים שמפעילים לחצים אדירים. אף אחד לא מצליח להבין, מה המניע של ראש הממשלה ושר הביטחון לסגור את השדה. מתי סוגרים שדה באמצע עונה? זה לחסל את העיר.

ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, בא עם פתרון, אבל הוא לא מהמפלגה הנכונה. לא מתייחסים למה שהציע. הוא אומר, אני רוצה אצלי שדה בעיר. הרי ברור לכולם שעשר שנים לא יבנו כלום. העיקר לסגור. פשוט מצעד האיוולת".

רביב עוד חושף: "רצינו להקים עוד מלון באילת. נערכנו לכך. עשינו כבר כל מה שצריך. אך אם המדינה ויתרה על אילת, אז אין לנו טעם להקים עוד מלון בעיר.  למה שנחזיק בעוד נכס בעיר. במקום זה נבנה את המלון בת"א או בירושלים".

לישרוטל יש כיום באילת: מלון רויאל ביץ' עם 364 חדרים, ספורט עם 312 חדרים, אגמים עם 288 חדרים, ים סוף עם 247 חדרים, המלך שלמה עם 415 חדרים, רויאל גארדן עם 331 חדרים, לגונה עם 256 חדרים.  בס"ה 7 מלונות באילת עם 2,213 חדרים.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה