יש מתעניין ברכישת אל על: נדל”ניסט מניו יורק

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מיהו הנדל"ניסט הניו-יורקי המעוניין לרכוש את חברת אל על שנקלעה למשבר הקשה בתולדותיה? ומדוע הדבר ייעשה - במידה ואכן יצליח לרכוש את אל על - תחת שמו של הבן, תלמיד ישיבה?
אל על
צילום: עידו וכטל

איש הנדל”ן מניו יורק, נפתלי רוזנברג, הוא זה שמתעניין ברכישת חברת אל על. רו”ח ראם עמינח, המנהל טעמו של רוזנברג את המגעים, הופנה על ידי רשות החברות הממשלתיות בראשות, ינקי קוינט, לחברת כנפיים בעלת השליטה באל על.

השבוע האחרון היה דרמטי עבור אל על, שבוע שבו דירקטוריון החברה בחר במתווה שהציע משרד האוצר לצורך קבלת הלוואה בגובה של 250 מיליון דולר בערבות מדינה של 75% + הנפקת מניות החברה בסך של כ-150 מיליון דולר. המדינה התחייבה לרכוש את המניות שלא ירכשו בידי הציבור והמשמעות היא שהמדינה יכולה למצוא עצמה בעלת השליטה בחברה ובמילים אחרות – הלאמה. בהצבעה זו בעלת השליטה, תמי מוזס-בורוביץ’, לא השתתפה.

ההנפקה מתוכננת בחודשים אוקטובר-נובמבר, לפיכך כל מו”מ לרכישת החברה ייעשה מול בעלי השליטה בה ולא מול המדינה. במידה ומשפחת רוזנברג, העוסקת בנדל”ן, תהפוך בסופו של דבר לבעלת הבית באל על, הדבר יעשה תחת אלי רוזנברג, בנו של נפתלי, תלמיד ישיבה המחזיק באזרחות ישראלית שהיא תנאי לרכישת חברת התעופה.

כזכור, אל על הגיעה להסכמות גם עם כל ועדי העובדים בחברה למעט סקטור הטייסים על פיטורי עובדים והורדת תנאים ושכר. כ-2,000 עובדים יפוטרו במסגרת תוכנית ההתייעלות הכוללת של החברה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 מחשבות על “יש מתעניין ברכישת אל על: נדל”ניסט מניו יורק”

    1. דוס מלונאי

      עצובה התגובה הגלותית הזו, החברות של דנקנר, בן משה, פישר, לבייב, ועוד… היו לחרדים בלבד? בכל מקרה לעשות עסקים עם מדינת ישראל היא התאבדות כלכלית בעיני. בורוביץ ניסו ותראו מה קיבלו בזמן אמת…

  1. אמנון אלון

    אולי כדאי לפנות לאלה שעשו סיבוב בזמנו על ביתר ירושלים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.