כאוס בלונדון: תקלה במחשבי בריטיש-איירווייס ושריפה המעכבת רכבות לגטוויק

91 טיסות בוטלו, נוסעים היו תקועים במטוסים במשך שעות עקב תקלות חמורות בפעילות המחשוב של החברה. בריטיש אירווייס נאלצה לבצע הליכי צ'ק-אין באופן ידני

צילום: shutterstock

שני אירועים שהתרחשו בשעות הבוקר היום (7.8.19) גרמו לכאוס בשלושה מנמלי התעופה של לונדון. תקלה לא שגרתית של מחשבי חברת התעופה בריטיש-איירווייס ושריפה ליד מסילת הרכבת המקשרת את לונדון עם שדה התעופה גטוויק מנעו מאלפי נוסעים מלהגיע לטיסותיהם.

העיכובים בשל תקלות במחשבי חברת בריטיש-איירווייס פגעו בהליכי הצ'ק-אין האלקטרוניים ונוסעים החמיצו את טיסותיהם משדות התעופה היתרו, גיטוויק ולונדון-סיטי. במקביל היו  91 טיסות שבוטלו בעוד אחרות אחרו את מועד המראתן.

בהודעה שפורסמה מטעם חברת התעופה נמסר כי אין מדובר ב"תקלה עולמית" וכי השפעתה מוגבלת לאזור לונדון. החברה הציעה למזמיני הטיסות לטווח קצר להזמין טיסות חלופיות. בנוסף, הפעילה החברה את מערכות הצ'ק-אין הידני עד שטכנאי המחשבים יתגברו על התקלה. דיווחים ברשתות החברתיות הראו תמונות של תורים ושל הודעות שגואות באפליקציה של בריטיש-אירווייס.

קו הרכבת המוליך מתחנת הרכבת ויקטוריה במרכז לונדון לשדה התעופה גייטוויק – Southern and Gatwick Expres  – משמש כאמצעי תחבורה משמעותי לטסים משדה התעופה השני בחשיבותו בבירה הלונדונית. בשעות השיא בבוקרו של יום פרצה שריפה לא הרחק מצומת הרכבות בקלפהאם, השריפה מנעה את הפעלתו הסדירה של הקו. בחלוף זמן מה הצליחו כוחות הכיבוי להשתלט על האש והרכבות שבו לפעול. עם זאת מטעם בריטיש-רייל נמסר כי צפויים שינויים בלוחות הזמנים במהלך היום.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה