כמה עולה חניית מטוס בנמל תעופה?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בשלושת החודשים האחרונים חברות התעופה השביתו אלפי מטוסים וחיפשו מקומות חנייה לאחסון המטוסים. מסתבר שחניית מטוס בנמל תעופה יקרה מאד, ותעיד על כך חברת SWISS, שהחלה להחזיר את מטוסיה המושבתים לנמל הבית שלה בציריך
מטוס סוויס
צילום: 123rf

תעשיית התעופה העולמית נאלצה להשבית אלפי מטוסים עקב מגפת הקורונה, וחברות התעופה חיפשו מקומות חנייה מתאימים לאחסון המטוסים.
בשלושת החודשים האחרונים אלפי מטוסים מושבתים חנו במקומות שונים: מדבריות שוממים, כבישים לא שמישים וגם במסלולי המראה בנמלי תעופה מושבתים. גם חברת SWISS השוויצרית חיפשה מקומות אחסון מתאימים.
החברה שלחה 7 מטוסים לשדה התעופה הבינלאומי ע”ש המלכה עליה (AMM) בעמאן שבירדן, וניצלה את המצב כדי לאפשר לשותפי האחזקה שלה, חברת יורמקו הירדנית, לטפל במטוסים. עפ”י חוות דעת של מומחים, האקלים החם והיבש מקל גם על תהליכי אחסון המטוסים, מכיוון שהסיכון לקורוזיה מצטמצם.
מסתבר כי חניית מטוסים בנמלי תעופה פעילים היא עניין יקר במיוחד.
לדוגמא, שדה התעופה בציריך (ZRH) גובה 145 פרנק שווייצריים CHF לדקה עבור מטוס מסוג קלאס 6, אליו משתייכים מטוסי איירבוס A320, לאחר שהוא חונה בשדה התעופה במשך יותר מ-30 דקות. לאחר 180 דקות החיובים יורדים ל-CHF 34.7 לדקה. אומנם חיובים אינם חלים משעה 11 בלילה עד 6 בבוקר, אך הסכום יכול להיות משמעותי במיוחד, כמו במקרה של מטוס ה-A320 הראשון של החברה, שחזר לנמל התעופה בציריך (ZRH) מאחסון זמני בבסיס הצבאי הסמוך, דיבנדורף, וחנה בנמל התעופה מאז 19 במרץ 2020.
יש להניח כי זו הסיבה שחברת SWISS בחרה לאחסן את מטוסיה בדיבנדורף. בבסיס הצבאי, שעדיין היה פעיל, חנו בחודשים האחרונים 14 מטוסי SWISS ו-3 מטוסי אדלווייס, חברת הבת.
אתמול, עם חידוש הפעילות הודיעה SWISS כי היא מתחילה להשיב את מטוסיה מהבסיס הצבאי, המרוחק 10 ק”מ מנמל התעופה של ציריך. החברה מתכננת לסיים את תהליך ההחזרה תוך שלושה ימים ולהחזיר את כל 17 המטוסים לשירות פעיל.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה