שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

ON TIME: כמה עולה לטוס לדובאי? השוואת מחירים

ON TIME - מדור השוואת מחירי טיסות החדש של פספורטניוז ו"טיסות סודיות", ממריא הפעם לאמירות הנוצצת דובאי. איזה חברות תעופה טסות ישירות אל היעד שהפך ללהיט של הישראלים? ועם מי הכי זול/יקר לטוס בקרוב? לא טסים לפני שמשווים
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
דובאי
פאלם ג'ומיירה, דובאי. צילום: shutterstock

קו רקיע של ניו יורק, מכוניות פרארי כמעט בכל רמזור, מסעדות מישלן, מלונות פאר, מותגי יוקרה ושפע של תצפיות ואטרקציות לכל המשפחה. הכל יש בדובאי – המקום שבו הרים של כסף ושופוני ים-תיכוני עושים לאס וגאס במידל של המידל איסט (רק בלי הקזינו). כל אלה ועוד, הפכו את האמירות הנוצצת שבמפרץ הפרסי ללהיט בקרב התייר הישראלי.


268,511 נוסעים טסו (הלוך ושוב) במהלך שנת 2021 היוצאת בקו ישראל-איחוד האמירויות, רובם המוחץ – 252,326 נוסעים ונוסעות הלוך ושוב – טסו בקו לדובאי. מספר זה היה אמור להיות גבוה בהרבה, אילולא משרד הבריאות הכניס והוציא שוב ושוב את דובאי מרשימת היעדים האדומים. נזכיר כי בעקבות עתירות שהוגשו לבג"צ נגד המדינה, אין כיום אף מדינה ברשימת המדינות האדומות של משרד הבריאות.

נכון להיום, 5 חברות תעופה מפעילות טיסות ישירות מת"א לדובאי:

פליי דובאי

חברה החסך (לואו קוסט) שבסיסה בנמל התעופה הבינלאומי דובאי, הטיסה בשנה החולפת 116,271 נוסעים בקו דובאי-תל אביב-דובאי. החברה מפעילה לא פחות מ-28 טיסות שבועיות – 4 טיסות ביום במטוסי 737, חלקם 737 MAX חדישים. נציין כי מושבים בטיסות פליי דובאי משווקים גם באמצעות חברת התיירות קווי חופשה על בסיס יומי ובהתאם לביקוש.

טיסות לדובאי עם פליי דובאי
פליי דובאי. צילום: Shutterstock

אל על

חברת התעופה הישראלית, שהטיסה במהלך השנה היוצאת 1,401,014 נוסעים ונוסעות ליעדים שונים, מפעילה 11 טיסות שבועיות לדובאי, בימי ראשון במטוס בואינג 737 ובימי חמישי בשעות הערב במטוס הדרימליינר בואינג 787, של החברה.

אל על
אל על. צילום: עידו וכטל

סאן דור

מותג התעופה של אל על לטיסות שכר וטיסות עונתיות, סאן דור, מפעילה אף היא טיסות ישירות לדובאי – 6 טיסות שבועיות. על טיסות סאן דור אל היעד יושבת חברת השטיח המעופף, המשווקת חבילות וכרטיסי טיסה אל היעד דרך סאן דור. "עם ההכרזה של משרד הבריאות על ביטול רשימת המדינות האדומות, ישנה עלייה  של 30% בפניות למוקד ההזמנות שלנו", אומר אורן כהן מגורי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של השטיח המעופף. עוד לדבריו, "היעד המבוקש ביותר הוא דובאי, שיא עונת התיירות בדובאי, מזג האוויר האידיאלי ובשילוב של שער דולר בשפל היסטורי – מוביל לביקושים הרבים. רוב ההזמנות שאנחנו מקבלים כרגע לדובאי הן לחודשים פברואר, מרץ ואילך. ההערכות הן שבפברואר נהיה אחרי גל התחלואה הנוכח". כהן-מגורי מוסיף ואומר כי השטיח המעופף מציעה ללקוחותיה את שירות "Flying Safe", המאפשר תמורת תוספת תשלום של 30 דולר לנוסע במעמד ההזמנה, לקבל החזר מלא של מחיר החופשה במקרה של תוצאה חיובית לנגיף קורונה או כניסה לבידוד. "השירות הזה נותן ביטחון כלכלי שמאוד חשוב בימים אלה".

מו"מ בין עובדי והנהלת אל על
סאן דור. צילום: סיון פרג'

ישראייר

ישראייר, שהטיסה בשנה החולפת 363,653 נוסעים ונוסעות – מספר שמיצב אותה במקום השלישי אשתקד בנתב"ג מבחינת נפח פעילות, מפעילה 12 טיסות שבועיות לדובאי.

דצמבר בנתב"ג
טיסת הבכורה של ישראייר לדובאי. צילום: ספיר פרץ זילברמן

ארקיע

חברת התעופה, שהטיסה בשנה היוצאת 219,745 נוסעים לכל היעדים אליהם טסה אשתקד, מפעילה כיום 5 טיסות שבועיות לדובאי.

כמה נוסעים טסו בשנת 2021 בקו לאילת
ארקיע. צילום: ספיר פרץ זילברמן

אמירייטס

חברת התעופה מהטובות בעולם, שהייתה אמורה לנחות בנתב"ג ב-6 בדצמבר 2021, דחתה את השקת הקו עד להודעה חדשה. "אנו ממשיכים לעקוב באופן הדוק אחר המצב ופועלים בכפוף להנחיות רשויות הבריאות והממשלה. כחברת תעופה, אמירייטס ממשיכה ליישם את אמצעי הבריאות והבטיחות מהמובילים בתעשייה, באוויר ועל הקרקע. הבריאות והבטיחות של הלקוחות, העובדים והקהילות שאנו משרתים ברשת הנתיבים שלנו נמצאים בראש סדר העדיפויות של החברה. אנו מצטערים על אי הנוחות שנגרמה ללקוחות ונסייע להם בהתאמת תוכניות הנסיעה שלהם", מסרה החברה בסוף חודש נובמבר 2021.

חברת התעופה אמירייטס החלה לייצר אוכל כשר
אמירייטס. צילום: 123rf

כמה עולה לטוס ישיר לדובאי עם כל אחת מחברות התעופה האמורות?

מגדל בורג' ח'ליפה, המתנשא לגובה של 828 מטרים, הוא הנאמבר וואן של גורדי השחקים – מחזיק בטייטל המתנשא של "המגדל הגבוה בעולם". כמה יעלה לכם לטוס כדי לעשות סלפי למרגלותיו או מקודקודו (נו טוב, לא בדיוק מהקודקוד. אפשר להגיע לתצפיות רק עד לקומות 124, 125 ו-148)? לפני שנפרט את ממצאי השוואת מחירי כרטיסי הטיסה ישירות לדובאי שערכנו, נדגיש כי על מנת לייצר השוואת מחירים נכונה עד כמה שניתן, דגמנו את התעריפים הנמוכים ביותר שמצאנו לכרטיסי טיסה במחלקות תיירים בלבד בזמן הבדיקה.

כל מחירי כרטיסי הטיסה שמצאנו מתייחסים לטיסות הממריאות בפברואר השנה. נדגיש כי הפרמטרים שנלקחו בחשבון, מתייחסים אך ורק לכרטיס הטיסה ולכבודה. הבדיקה איננה מתייחסת לפרמטרים אחרים במהלך הטיסה כמו שעות המראה (נוחות יותר או פחות), שתייה ומזון המוגשים במהלך הטיסה כאקסטרה, מערכות בידור, מחלקות משודרגות וכיו"ב.

להלן ממצאי הבדיקה של פספורטניוז ו"טיסות סודיות":

מחירי כרטיסי טיסה ללא כבודה (רק עם טרולי) – פער של 77 דולר, שהם כ-239 שקל (לפי שער של 3.1 דולר לשקל), בין מחיר כרטיס הטיסה היקר (ישראייר) לבין מחיר כרטיס הטיסה הזול (אל על) שמצאנו בזמן הבדיקה בסעיף מחיר כרטיס טיסה עם טרולי בלבד. עם ישראייר תשלמו על כרטיס טיסה בין התאריכים 9-14 בפברואר 357 דולר לכרטיס הלוך ושוב. לעומת זאת, באל על תשלמו 280 דולר בלבד לכרטיס טיסה בין התאריכים 10-15 בפברואר.

מחיר כרטיס טיסה כולל כבודה וטרולי – גם כאן מצאנו פער של 87 דולר, שהם כ-270 שקל (לפי שער של 3.1 דולר לשקל), בין מחיר כרטיס הטיסה היקר (ישראייר) לבין מחיר כרטיס הטיסה הזול (אל על) שמצאנו בזמן הבדיקה בסעיף זה. בישראייר תשלמו עבור כרטיס טיסה בתאריכים 9-14 בפברואר 437 דולר ואילו באל על תשלמו בתאריכים 10-15 בפברואר 350 דולר.

כמה עולה לטוס לדובאי?
חברת תעופהתאריכיםשעותמחיר כולל טרולימחיר כולל טרולי+כבודההערות
אל על10-15.2הלוך 6:15 \ 12:30
חזור 12:40 \ 19:00
280 דולר

הזול ביותר

350 דולר

הזול ביותר

11 טיסות שבועיות, ראשון וחמישי בערב ב-787 והשאר ב-737
ישראייר9-14.2הלוך 7:10
חזור 14:15
השעות לא אחידות לאורך השבוע
357 דולר

היקר ביותר

437 דולר

היקר ביותר

12 טיסות שבועיות
ארקיע9-16.2הלוך 08:55
חזור 15:50
השעות לא אחידות לאורך השבוע
292 דולר372 דולר5 טיסות שבועיות
פליי דובאי9-14.2הלוך 00:45 \ 10:30 \ 12:45 \ 23:45
חזור 07:40 \ 09:50 \ 20:55 \ 21:55
322 דולר382 דולר28 טיסות שבועיות (4 ביום) במטוסי 737, חלקם 737 מקס חדישים
סאן דור (טיסות שכר של השטיח המעופף)9-14.2הלוך 14:30
חזור 20:50
אין אופציה379 דולר6 טיסות שבועיות
*הטיסות מותנות בקבלת אישור מנהל התעופה האזרחית
אמירייטסאין בלוז, אבל צפויים להגיע בטיסה יומית של מטוס 777

לחצו למציאת טיסות לדובאי באתר טיסות סודיות.

מה לראות ולעשות בדובאי? הקליקו כאן לקבלת מדריך האטרקציות הגדול של פספורטניוז בדובאי.

היכן 5 הלוקיישנים היפים ביותר לצילום בדובאי? הקליקו וגלו

כל האטרקציות השוות בתערוכת אקספו דובאי המתקיימת עד סוף חודש מארס השנה

דובאי
דובאי. צילום: Shutterstock
גן הפרחים של דובאי
גן הפרחים המרהיב של דובאי. צילום: ספיר פרץ זילברמן

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.