כנפיים מנסה למנוע את העברת השליטה באל על לאלי רוזנברג

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במכתב לשרת התחבורה, שר הביטחון ושר הדיגיטל והסייבר הלאומי, טוענת כי כנפי נשרים היא חברה בשליטתו של קני רוזנברג. "המניות של כנפי נשרים נרשמו על שם בנו, אלי רוזנברג, חסר אמצעים עצמאיים וחסר ניסיון עסקי". כמו כן, טוענת כי עמיקם בן צבי ורו"ח עמינח שנפגשו עם תמי מוזס בורוביץ', טענו שהם נציגיו של קני רוזנברג. מבקשים שישקלו את בקשת כנפי נשרים להיתר שליטה
ביהמ
אל על. צילום: עידו וכטל

חברת כנפיים בעלת השליטה (עדיין) בחברת אל על, מנסה ברגע האחרון למנוע את העברת השליטה בחברה לחברת ‘כנפי נשרים’ בבעלות אלי רוזנברג.

במכתב של עו”ד דורי קלגסבלד המופנה לשר הביטחון, בני גנץ, שרת התחבורה, מירי רגב ודודי אמסלם, שר הדיגיטל הלאומי, נטען בין השאר כי: “על פי המידע שבידי אל על, כנפי נשרים היא חברה בשליטתו של איש העסקים האמריקאי, קני (נפתלי) רוזנברג, שאינו אזרח או תושב ישראל. על מנת לעקוף את מגבלות הדין, המניות של כנפי נשרים נרשמו על שם בנו של מר קני רוזנברג, מר אלי רוזנברג- צעיר בן 26 וחסר אמצעים עצמאיים וחסר ניסיון עסקי וזאת על מנת ליצור מצג שווא כאילו בעל השליטה בכנפי נשרים הוא כביכול תושב ישראל”.

עוד נטען במכתב כי ב-18.6.2020 נערכה פגישה בין עמיקם בן צבי ורו”ח ראם עמינח לאחר שפנו לכנפיים לבין נציגי חברת כנפיים, תמי מוזס בורוביץ’: “רו”ח עמינח ובן צבי הציגו את עצמם בפני נציגי כנפיים כנציגיו של איש העסקים בשם קני רוזנברג, אשר מעוניין לרכוש את השליטה באל על. בפגישה רו”ח עמינח ובן צבי הציגו לנציגי כנפיים מספר אפשרויות לביצוע העסקה. רו”ח עמינח ובן צבי אמרו לנציגי כנפיים כי הם ישלחו להם את הפרטים של הרוכש הפוטנציאלי, קני רוזנברג”.

עוד נטען כי למחרת הפגישה, רו”ח עמינח שלח למנכ”ל כנפיים את תמונת הדרכון של קני רוזנברג תוך שהוא כותב: “היי רונן, לנוחותך מצ”ב הפרטים של נפתלי כפי שהם מופיעים בדרכון האמריקאי שלו. כנפיים ביררה אודות איש העסקים הבלתי מוכר (לה). בירורים אלה העלו, ראשית כי קני רוזנבג כלל אינו אזרח או תושב ישראל. בנוסף, בירורים העלו כי לקני רוזנברג רקע עסקי בעייתי. התברר כי, לפי רשויות החוק בארצות הברית, החברה של קני רוזנברג פעלה בפרקטיקות אסורות ובלתי חוקיות על מנת להוציא כספים מהמדינה. הייתה מגישה ביודעין לרשויות בארצות הברית דרישות כזב לתשלומים וזאת על מנת לקבל כספים מהמדינה. באוגוסט 2018 הסכימה החברה שבאמצעותה הוא פעל לשלם לממשלת ארצות הברית ולמדינת ניו יורק פיצויים הסכום ניכר (1.65 מיליון דולר) על מנת לסלק את הטענות נגדה”.

עוד כנפיים טוענת כי בפגישה נוספת שנערכה ב-21.6.2020 הבהירו בכנפיים לבן צבי ורו”ח עמינח כי לא ניתן לפתוח במו”מ כי לאל על אסור להימצא בשליטה של מי שאינו אזרח ותושב ישראל. “תגובתו של בן צבי הייתה במילים אלו: “זו לא תהיה בעיה. לקני רוזנברג יש בן, אלי רוזנברג, בחור ישיבה בן 19, שכבר כמה שנים לומד בישיבה בישראל, ואנחנו נרשום את המניות על שמו”. ” בן צבי אפילו לא ידע אז שאלי רוזנברג הוא בן 26 ולא בן 19 . כך או כך, “תרגיל ” זה לא היה מקובל על כנפיים, וכנפיים סיימה בשלב זה את המגעים עם נציגיו של קני רוזנברג עוד לפני שהמשא ומתן התחיל”.

עוד טוענים בכנפיים כי: “על פי חוות דעת שנמסרה אל על, העברת השליטה באל על לידיים אמריקאיות עלולה גם להביא להתערבות של רשויות התעופה במדינות זרות בזכויות הטיס של אל על”.

נציגי אל על והדירקטוריון מבקשים בדחיפות פגישה עם השרים כדי שישקלו את בקשת כנפי נשרים להיתר שליטה באל על.

תגובת “כנפיי נשרים” תובא כשתתקבל.

אל על
אלי רוזנברג. צילום: בן חורין אלכסנדרוביץ

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “כנפיים מנסה למנוע את העברת השליטה באל על לאלי רוזנברג”

 1. דניאל

  יאללה תמי, שחררי. חירבת את החברה, לא רצית להזרים כסף פרטי ועכשיו את מייללת שאיבדת את החברה? נקסט… אולי בעל בית אמריקאי יעשה סדר בחברה…

 2. נוסע מתמיד

  תמי ושאר הבעלים ,תעזבו כבר את החברה הזו. תסתלקו כבר!!

  1. יאללה לכי הבייתה שלום ותודה

   כמעט הצלחת להפוך את אל על לקלב מארקט
   לקחתם את כל נכסי אל על

 3. איפכא

  הבנקים הישראלים שילמו לממשל האמריקאי קנסות גבוהים בהרבה,על פעולות חמורות שעשו והם עדיין לגטימיים וכמובן “ראויים” להיות בעלי שליטה באל על

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה