כספי תעופה: קפיצה קטנה ללבוב

חברת התיירות הוציאה סיור לימודי לבשיתוף חברת ליברטי אוקראינה למחוז לבוב שבמערב אוקראינה. בסיור משתתפים אופרייטורים מובילים בענף התיירות, אשר יבקרו בלבוב וסביבותיה, ובהרי הקרפטים ויזכו לטעימה מהמגוון הרחב שמציעה העיר למבקרים

חברת כספי תיירות ותעופה בשיתוף חברת ליברטי אוקראינה, עורכת בימים אלה סיור לימודי למחוז לבוב באוקראינה.

בחברת כספי תעופה מציינים כי מטרת הסיור בהובלתו של איל אטיאס, מנכ"ל החברה היא לקידום הפקות וטיולי אינסנטיב באוקראינה.

התנועה מישראל לאוקראינה רושמת זינוק משמעותי בשנתיים האחרונות, בין היתר בשל השדרוג המשמעותי שמציגה חברת אוקראין אינטרנשיונל (UIA) המיוצגת בישראל על ידי כספי תעופה (המדורגת כבר בשישיה הראשונה של חברות התעופה הפועלות בנתב"ג), בקווים בין ישראל לאוקראינה עם מטוסים חדישים ובינהם ה-777 החדש של החברה.

בסיור של כספי תעופה נוטלים חלק אופרייטורים מובילים בענף התיירות, אשר יבקרו בעיר לבוב וסביבותיה, יבקרו בהרי הקרפטים ויזכו לטעימה נכבדת מהמגוון הנרחב שמציעה העיר למבקרים.

העיר לבוב היא בין הערים הבולטות והמרכזיות באוקראינה, ובודאי העיר החשובה ביותר במערב אוקראינה.

צילומים: סיון פרג'

העיר מונה כיום כ-800,000 תושבים, והינה בירת מחוז לבוב, ששטחו גדול יותר משטחה של מדינת ישראל. לבוב נחשבת לעיר יפה במיוחד, עתיקה, תרבותית ומרתקת, עם מבנים ארכיטקטוניים ומונומנטים מרשימים מתקופות שונות, אשר נבנו בסגנונות שונים (גותי, בארוק, רנסנס ואחרים). לבוב שימשה לאורך השנים בית ללאומים שונים, לתרבויות ולדתות שונות, ועובדה זו השפיעה מאד על אופייה. המרכז ההיסטורי העתיק של לבוב, שבעבר היה מוקף חומות (ונקרא "בתוך העיר"), הינו גם כיום לב ליבה הפועם של העיר, והוכרז כאתר מורשת עולמית תרבותי של אונסק"ו.

כיכר השוק העתיקה, עם המבנים המרהיבים סביבה ובניין העירייה המרשים בטבורה, הינה אחת האטרקציות המרכזיות של לבוב, ומוקד המשיכה של תושבי לבוב והמבקרים בעיר. זהו אזור תוסס ושוקק חיים, עם מופעי רחוב של נגנים, ציירים ואומנים, ובו מצויים מסעדות, בתי קפה, מועדונים ובארים, המנקזים אליהם אנשים רבים. כיכר השוק העתיקה מהווה גם נקודת יציאה מצוינת לסיור רגלי במרכז ההיסטורי של לבוב, שבו מצויים מרבית מוקדי העניין. בין נקודות העניין הבולטות ניתן למנות את הקתדרלה הלטינית, בית האופרה המרהיב, קתדרלת סנט ג'ורג' ושדרות סבודבה שהינם רחובה הראשי של העיר.

מבחינת אתרי מורשת יהודיים, ישנו את רחוב היהודים בלבוב, המוליך אל שרידי בית הכנסת "תור הזהב", את מבנה בית החולים היהודי לשעבר, את ביתו של הסופר שלום עליכם, וכמובן את אתר ההנצחה המרשים שהוקם בגטו לזכר הנספים בשואה.

במהלך הסיור יבקרו המשתתפים בעיירת הספא טרוסקבץ (Truskavets), המצויה במרחק נסיעה, למרגלות הרי הקרפטים, והיא אחד מאתרי הספא הגדולים בבריה"מ לשעבר.

העיירה היפיפייה היא יעד תיירות חשוב באוקראינה, המושך אליו מבקרים רבים, הן מרחבי אוקראינה והן מחו"ל, הנהנים מאתר ספא ונופש בסטנדרטים אירופאים. טרוסקבץ מפורסמת מאד במעיינות המינרליים שלה, והנופשים במקום נוהגים ללגום מספר פעמים ביום את מי המעיינות, הן מים חמים והן מים קרים, להם מייחסים סגולות ריפוי מיוחדות.

בתמונה משתתפי הסיור: 

שחר עידן , אגד תיירות ונופש, אמיר דנקנר , דנקנר הפקות בע"מ, אסא גלעד  פי.טי.אס תיירות ותעופה בעמ, יוסי פרידמן , ליברטי, נטלי בזאז דיזנהאוז בן יהודה, אלירן ברדוגו ברדוגו הפקות, מיכאל זיבין אופיר טורס נאוה שאקי , אמירים תל אביב, רננה בן יוסף, מסעות אמסלם, אולגה נעמי לוין אשת טורס, דניס גולובורדקו ליברטי אוקראינה, וצוות כספי תעופה: איל אטיאס, אנדריי אסמן ועדי בן עזר. 

לבוב. צילום: סיוון פרג'

צילום: סיוון פרג'

צילום: סיון פרג'

 

מבקרים באוקראינה? צפו בפספורטTV בבירת אוקראינה-קייב -כיצד טסים, היכן מבלים, מה קונים ומה אוכלים?

צילומים: סיון פרג'

 

נושאים שמוזכרים בידיעה