נחתם הסכם הבראה בארקיע. ההסתדרות: “ביצענו החייאה לחברה והחזרנו אותה לעולם התעופה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ההסכם כולל מנגנוני הפחתת שכר וצמצום מצבת כ"א, באופן הדרגתי. יו"ר ההסתדרות: "הצלחנו להוביל בשורה משמעותית לעובדי ארקיע, לענף התעופה ולתעשיית התיירות". יו"א ארקיע: "חתמנו על הסכם שיצעיד את החברה חזרה לפעילות ויפתח יעדים חדשים"
הסכם הבראה בארקיע
חותמים על הסכם הבראה בארקיע. צילום: ההסתדרות

בתום חודשים ארוכים של מו”מ נחתם  הערב (רביעי), הסכם קיבוצי בארקיע, שישיב את החברה לפעילות.

ההסכם כולל מנגנוני הפחתת שכר וצמצום מצבת כ”א, באופן הדרגתי, בהתאם להתפתחויות בענף.

מההסתדרות נמסר כי המשא ומתן העיקש שניהל ועד עובדי ארקיע בראשות עליזה בלאיש, בליווי של יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, ובתמיכת יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ארקיע – ניצלה. ארקיע תחזור כעת לפעילות באופן הדרגתי.
מעמד החתימה נערך בבית ההסתדרות בתל אביב, ובמוקד נוסף בשיחת זום מאילת. יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ברך את הצדדים, גם כן באמצעות שיחת זום.

עוד נמסר על ידי דובר ההסתדרות כי, לאחר הידברות ממושכת בין הצדדים ומתוך רצון לראות את החברה ממשיכה להיות גורם משמעותי בענף התעופה בישראל – הסכימו העובדים על מנגנון הפחתת שכר לכלל הסקטורים בחברה.

ההפחתה לא תחול על עובדים ששכרם עד 8,000 שקל בחודש, ותתבצע באופן הדרגתי, לאורך שלוש תקופות, ובהתאם להתפתחויות בענף התעופה בארץ ובעולם. כמו כן, סוכם על צמצום מצבת עובדי החברה ל-400 עובדים, באופן הדרגתי ובהתאם להתפתחויות בענף.

במו”מ על ההסכם היו שותפים, מטעם העובדים: יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מנהלת חטיבת התעופה באיגוד, עו”ד קרנית שפר-לידור, היועצת המשפטית של הוועד עו”ד טל קרת, יו”ר ועד עובדי ארקיע עליזה בלאיש וחברי הוועד.
מטעם ארקיע השתתפו במו”מ: יו”ר הדירקטוריון גדי טפר, מנכ”ל ארקיע ירון אמזלג, סמנכ”ל משאבי אנוש של קבוצת ג’ורדאש אורית סימנה, מנכ”ל ארקיע אינטרנשיונל עוז ברלוביץ, מנהל כוח האדם מיקי אוזן וחשב החברה רן כהן. מטעם ארקיע לווה משרד עורכי הדין פיינברג, בראשותה של עו”ד אורלי אבירם.

יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר הערב: “ערב השנה החדשה, ההסתדרות הצליחה להוביל בשורה משמעותית לעובדי ארקיע, לענף התעופה בישראל ולתעשיית התיירות. עובדי ארקיע המסורים ניהלו מאבק ארוך ועיקש על עתידם, על פרנסתם ועל מקום עבודה שאותו הם רואים כבית. הם גילו אחריות וערבות הדדית, ואני מודה להם על כך ומבטיח שההסתדרות תמשיך לעמוד לצדם בתהליך להבראת החברה. אני מברך גם את יו”ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי ואת עובדי האיגוד שגיבו את העובדים, את יו”ר ועד ארקיע עליזה בלאיש, ואת הנהלת החברה ובעליה”.

יו”ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר: “אין בשורה טובה יותר לראש השנה, מפתיחת מקום עבודה שהיה בהדממה מזה שישה חודשים. ביצענו החייאה לחברת ארקיע והחזרנו אותה לעולם התעופה. אני גאה בוועדים של ארקיע שידעו לקבל החלטות לא פשוטות ובעובדי ארקיע שניהלו מחאה נקייה ומעוררת השראה. כל שנותר הוא שכולנו נטוס כחול-לבן ובכך נחזק את חברות התעופה הישראליות”.
יו”ר דירקטוריון החברה, גדי טפר, מסר: “אנו שמחים כי לאחר מו”מ אינטנסיבי שנמשך לילות כימים, חתמנו על הסכם קיבוצי חדש שיצעיד את החברה חזרה לפעילות ויפתח יעדים חדשים. אני רוצה להודות למשפחת נקש, אבי חורמרו, ארנון בר-דוד, פרופסור ירון זליכה, אבי אדרי, אורי שמש – על הסיוע והאמון בהנהלת החברה ובעובדיה”.

יו”ר ועד עובדי ארקיע, עליזה בלאיש, מסרה: “עשינו היום צעד משמעותי להצלת החברה מסגירה ופיטורי מאות עובדים. מאז שהחל משבר הקורונה ועובדי ארקיע הוצאו לחל”ת, ניהלנו, כל חברי המועצה בליווי ההסתדרות, משא ומתן מתמשך מול הנהלת החברה על מנת להשיב אותה לפעילות, ואני שמחה לומר שהיום הצלחנו בכך. עשינו ויתורים מפליגים על מנת לשמור על העובדים. לא כל דרישותינו התקבלו, ולא כל הבקשות שלנו נענו על ידי ההנהלה, אך שמרנו על המשך קיום החברה ועל חזרת העובדים מהחל”ת, בצורה מדורגת, תוך שמירה מרבית, עד כמה שניתן, על תנאיהם. אני מאמינה כי מכאן אנחנו יוצאים לדרך חדשה, אשר תוביל את ארקיע לגבהים חדשים”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

5 מחשבות על “נחתם הסכם הבראה בארקיע. ההסתדרות: “ביצענו החייאה לחברה והחזרנו אותה לעולם התעופה””

 1. אל עלי

  עובדי ארקיע
  ההסתדרות תעשה לכם כמו שעשו באל על
  רע רע רע

 2. צביה

  הגיע הזמן, שהנקשים ירדו מהעץ עליו טיפסו

 3. יוחנן

  עשינו ויתורים גדולים למען העובדים ויותר מ100 הולכים הבייתה הסתדרות זבל

 4. מור בופי

  כל הכבוד להיסתדרות שיהיה לכם שנה טובה מוצלחת ומבורכת תמשיכו לעשות ניסים♥️

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.