לאור העיכוב מהפיליפינים: עובדים זרים למלונות ישראל מגאורגיה?

המלונאים בישראל עדיין ממתינים להגעת העובדים הזרים מהפילפינים כדי לסייע במחסור החמור בכוח אדם. נשיא הפיליפינים עדיין לא חתם על ההסכם עם ישראל, וכעת נבדקת האפשרות להביא עובדים מגאורגיה כתחליף

עובדים זרים למלונאות. צילום: shutterstock

 

המלונאים בישראל קיוו כי לקראת חג הפסח שחלף יקבלו חיזוק משמעותי בדמותם של עובדים זרים מהפיליפינים. כזכור, שתי המדינות חתמו על מזכר הבנות בינהן שיאפשר הגעת העובדים מהפיליפינים לישראל וממשלת ישראל אף אישרה וחתמה על ההסכם. המלונאים כאמור היו בטוחים כבר כי 1,000 העובדים הזרים ינחתו בישראל כבר לפני מספר חודשים, אולם מאז חלפו חודשים וההסכם בינתיים נשאר רק על הנייר, וכעת המלונאים בשיתוף משרד החוץ עובדים כבר על תכנית חילופית.

לפספורטניוז נודע כי במשרד החוץ הפעילו לחצים רבים על ממשלת הפיליפינים על מנת להוציא לפועל את ההסכם בין המדינות. כפי שכבר פורסם בפספורטניוז ההסכם נמצא כבר לא מעט זמן על שולחנו של נשיא הפיליפינים וכולם מחכים עדיין לחתימה שלו.

גורמים הקשורים להסכם בפיליפינים סבורים כי למרות העיכוב, ההסכם יחתם בסופו של דבר.

במקביל, החלו לעבוד על הסכם דומה מול ממשלת גאורגיה. לפספורטניוז נודע כי כבר החלו שיחות עם הגורמים השונים בניסיון להביא עובדים זרים למלונות מגאורגיה. נראה כי אם בתקופה הקרובה ההסכם עם הפיליפינים ימשיך להתעכב, יוגברו מאמצים להאיץ ולהגיע להסכם דומה עם ממשלת גיאורגיה.

נושאים שמוזכרים בידיעה