שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לא עומדים בעומסים: משרד הפנים מאריך את תוקף הדרכון הזמני

במשרד הפנים מנסים (ללא הצלחה) להילחם בעומסים, והפעם שולפים מהכובע שפן נוסף. האם זה יספיק?
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
דירוג הדרכונים לשנת 2022
צילום: Shutterstock

שרת הפנים, איילת שקד, חתמה היום (רביעי) על תקנות הדרכונים (הוראת שעה) המאפשרות הנפקת דרכון זמני לשנתיים וללא הגבלת מספר הדרכונים.

במסגרת קידום פתרונות לעומס הגדול בבקשות לחידוש דרכונים, החליטה השרה שקד להקל על מחדשי דרכונים זמניים ובהתאם לתקנות שנחתמו היום, ניתן יהיה להנפיק דרכון זמני ללא חובת הנפקת דרכון קבוע ואשר תוקפו יהיה לשנתיים במקום לשנה כפי שקיים היום. עוד נקבע בתקנות, כי בניגוד למצב הקיים היום המגביל הנפקת דרכון זמני לפעם אחת, ניתן יהיה להנפיק דרכון זמני גם אם למבקש הונפק דרכון זמני בעבר. תוקפן של התקנות יהיה החל מה-22 במאי ועד סוף שנת 2022.

במשרד הפנים מבהירים בזאת כי לא חל שינוי בתעריפים, כשדרכון זמני לבגיר (מעל גיל 18) יעלה 845 ש״ח ואילו מבקש מתחת לגיל 18 ישלם 435 ש״ח. נזכיר כי עלות של חידוש דרכון בלשכות תעלה 275 ש״ח, ואילו משלמים באינטרנט במהלך חודשי הקיץ ישלמו 255 ש״ח ומשלמים באינטרנט במהלך חודשי החורף ישלמו 160 ש״ח בלבד.

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה לפני כשבועיים כי היא מאריכה בפעם השלישית את האפשרות לאזרחים ישראלים לצאת מישראל עם דרכון זר מישראל. נזכיר כי על פי חוקי המדינה, אזרחים ישראלים נדרשים לצאת ולהיכנס עם הדרכון הישראלי. עם זאת, לאור העומסים בלשכות משרד הפנים, נוצר מצב שבו אזרחים ישראלים לא יכולים לחדש את הדרכון שלהם. המצב הוביל את רשות האוכלוסין וההגירה לאפשר לאזרח ישראל לצאת עם דרכון זר מהמדינה. ההנחייה של יציאה עם דרכון זר תקפה עד ה-1 בינואר 2023.

 

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.