לא שקט בריינאייר: גם הטייסים באירלנד מאיימים לפתוח בשביתה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
180 טייסי החברה לא קבעו מועד לטיסתם אך הם מצטרפים לעמיתיהם בבריטניה שמתכננים לשבות 48 שעות החל מ-22 באוגוסט. האיגוד האירי הודיע כי אם לא יענו דרישותיהם עד יום שני הקרוב הם יודיעו על השבתה אותה הם יוכלו לממש בתוך שבעה ימים

 

יומיים אחרי ש-80% מטייסי חברת ריינאייר בממלכה המאוחדת (UK) הצביעו על השבתת פעילות של 48 שעות עם אפשרות לשביתה נוספת בת שלושה ימים, הצטרפו אליהם 180 היום (9.8.19) עמיתיהם חברי איגוד הטייסים באירלנד.

הטייסים האיריים של חברת הלאו-קוסט האירית, שבסיסה הראשון היה בדבלין בירת אירלנד, הביעו ברוב מוחץ של 94% תמיכה בשביתה שענייניה סכסוך שכר. חברי ארגון הטייסים האירי Ialpa לא קבעו מועד לשביתה, בניגוד לעמיתיהם בבריטניה. הבריטים מתכננים לשבות במשך 48 שעות ב-22 וב-23 באוגוסט ואם לא יהיה די בכך יחזרו לשבות 60 שעות ב-2 בספטמבר.

האיגוד האירי הודיע כי אם לא יענו דרישותיהם עד יום שני הקרוב הם יודיעו על כוונת ההשבתה ואותה הם יוכלו לממש בתוך שבעה ימים. דרישות הטייסים הועלו כבר בחודש מרץ השנה והם התבססו על רווח בן מיליארד ליש"ט שהיא רשמה ב-2018 ולכן "מצבה הפיננסי יציב והיא יכולה לעמוד בכך".

בנוסף לטייסים חברי האיגוד מעסיקה ריינאייר טייסים נוספים באמצעות סוכנויות כוח אדם והללו לא צפויים להצטרף לשביתה. בשביתה קודמת של טייסי החברה חברי האיגודים מסרה הנהלת ריינאייר כי הצליחה להפעיל 90% מטיסותיה המתוכננות.

רק לפני למעלה משבועיים הודיעה הנהלת החברה כי ריינאייר סובלת מעודף כוח אדם ומנהלה מייקל אולירי אף ציין שלריינאייר יש 900 טייסים מיותרים. הודעה זאת באה על רקע העובדה שחל עיכוב באספקת מטוסי ה-737-מקס שהחברה היתה אמורה לקבל מבואינג ועתה הם ממתינים לאישור טיסה. בסוף חודש יוני דיווחה החברה על ירידה של 21% ברווחיה.

העיתון "אייריש טיימס" דיווח עוד גם צוותי האוויר של ריינאייר שבסיסם בפורטוגל בוחנים את האפשרות לשבות אם לא ייענו דרישותיהם. השביתה המתוכננת צפויה להתחיל ב-21 באוגוסט ותימשך חמישה ימים.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.