מנכ"ל אל על לאוצר: להחלטות הממשלה השפעה הרסנית על החברה ועל הענף כולו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
אביגל שורק למנכ"ל האוצר: "ממשלות ברחבי אירופה קיבלו החלטה לתמוך בענף התעופה ולהגן עליו מפני קריסה, ולעומתן ההתנהלות הישראלית הופכת את אל על לבעלת חיסרון תחרותי בתקופה קריטית זו"
אביגל שורק
מנכ"ל אל-על שורק צילום תמר מצפי

"לממשלה אינטרס עליון בייצובו של ענף התעופה בתקופת הקורונה, ובוודאי נדרשת התערבותה כאשר מתקיימים כשלי שוק קיצוניים…. אין זה סוד כי חברת אל על נמצאת במשבר העמוק בתולדותיה. משבר זה אילץ אותנו בחודשים האחרונים לנקוט בצעדים דראסטיים. על מנת להבטיח את הישרדות החברה ביצענו בין היתר פיטורים של קרוב ל-2,000 עובדים (כ-1/3 מכוח העבודה), הפחתות שכר דרמטיות, התייעלות, סגירת קווים ועוד. אך אלה אינם מספיקים כלל וכלל".

כך כותב היום (רביעי ) מנכ"ל חברת אל על, אביגל שורק, למנכ"ל משרד האוצר, רם בלניקוב, בתגובה למכתב ששלח ב-05/09/21.

"אין בדברים אלה בכדי לבקר את החלטות הממשלה בנושא, ואחריותה כלפי הציבור", כותב שורק, "אך ברור שיש להן השפעה הרסנית על אל על ועל ענף התעופה כולו".
שורק משווה לסיוע שניתן לחברות בתחרות בעולם, ומציין שממשלות ברחבי אירופה קיבלו החלטה אסטרטגית לתמוך בענף התעופה ולהגן עליו מפני קריסה. לעומתן, הוא מדגיש ומפרט את ההשלכות של החלטת ממשלת ישראל לנקוט במדיניות אחרת:

"מדינות אחרות בעולם העניקו חבילות סיוע משמעויות לענף התעופה, זאת למרות שבחלק מהמדינות ענף התעופה נפגע פחות מזה הישראלי. מדינות רבות נתנו סיוע נוסף בשנת 2021 כפועל יוצא של התארכות המשבר מעבר לצפוי, בעת מתן הסיוע הראשוני בשנת 2020, שניתן באמצעות מתן הלוואות ו/או מענקי מדינה. זאת בנוסף לסיוע עקיף לענף התעופה באמצעות עידוד הביקושים….", כותב שורק, " לצערנו, מצב זה מעניק יתרון תחרותי לא הוגן לחברות תעופה רבות והופך את אל על לחברה בעלת חיסרון תחרותי בתקופה קריטית זו. החלטות אלו, הסבו נזק בהיקף של למעלה מ-100 מיליון דולר ברמה התזרימית".

שורק חותם את דבריו: "מכתב זה והפעולות אשר ביצענו ובכוונתנו לבצע, נותן מענה לדרישות שהוצגו לנו. נדגיש כי, הזמן איננו פועל לטובתנו. מצבה התזרימי המורכב של אל על נוכח החלטות הממשלה, והאינטרס המשותף של כולנו לארגן את עסקיה של החברה כך שיתאימו לחיים לצד הקורונה, מחייב סיוע והחלטות מיידיות". ומוסיף: "לאור האמור, חברת אל על דורשת פיצוי מידי בהיקף של 100 מיליון דולר זאת בגין הנזקים שנגרמו לאל על, בשל החלטות המדינה, בדומה לנעשה בענפים אחרים במשק…יש להדגיש כי אנו במדרון חלקלק וכל יום שחולף מרע עוד יותר את מצבה של אל על, לכן נדרש להשלים את המהלך לפני ה-15 באוקטובר".

נזכיר כי מוקדם יותר הגיב בעל השליטה באל על לדרישת האוצר להזרים לחברה 50 מיליון דולר כתנאי לקבלת פיצוי מהמדינה: "אין לי כל מחלוקת עם החלטות הממשלה ואני מכבד אותן ואולם, ברור כי הממשלה צריכה לפצות את ענף התעופה בכלל ואת אל על בפרט בנזקים שנגרמו ונגרמים לה".

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

8 תגובות

    1. ההחלטה ההרסנית ביותר היתה לתת את החברה בידיים של הבעלים הקודמים. בזזו את הקופה יחד עם הדירקטוריון המנכל מימון והסמכלים . יוחזר הכסף לקופת החברה לאלתר בדיוק כפי שנדרש מרומנו

  1. תפנו לכל המנכלים וסמנכלים ב 10 שנים האחרונות ויהיה לך יותר ממה שאתה מבקש ממשלמי המיסים

  2. כל הנזקים הכלכליים בישראל נגרמו בשל החלטות הממשלה( לכאורה).האנשים נשלחו לחופשות ללא תשלום,אבל איש לא הבין שסוגרים את החיים,את הקיום שלנו בארץ הזו.הממשלה הקודמת,החלטותיה לתקן,זה אכן מאמץ,אבל אין ברירה.עובדי אל על,לא יהגרו למדינה אחרת.לדחות ולדחות ולהרוס את חייהם וחיי ילדיהם,משפחותיהם,זה פשוט התעללות,זה מעשה פשע.ניכרת הפליה( לכאורה) בין אל על לחברות תעופה אחרות,וזה מקומם.זה מרתיח את דמם של מליוני אנשים,חוץ מקבוצה שכל הזמן מרכלת ומשמינה,ו…. עדיף לסיים.שנה טובה יותר לכל עובדי אל על אמן.

  3. שוב אתה? אין הרי משמעות למילה שאתה אומר. סתם חוזר על דברי הבעלים. אני מבינה את ההלם שבגילוי שלא באמת ניתן לנהל חברה דרך האינסטוש… חזור חמוד למקום ממנו הגעת. אתה מיותר ויקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.