בשנה הבאה: לוטון-לונדון בפחות מחצי שעה

ב-2020 רכבת מהירה צפויה להיבנות בין שדה התעופה לוטון והעיר לונדון. שרות נוסף שיחל לפעול ב-2021: אייר-לינק-טרנזיט שיחבר את הטרמינל של נמל התעופה לתחנת הרכבת לוטון Parkway

לוטן, לונדון. צילום: 123rf

 

בדצמבר 2020 ישופר לאין ערוך השרות לטסים משדה התעופה הלונדוני לוטון. בעוד 16 חודשים תשרת אותם רכבת מהירה שתביאם מתחנת לוטון "פארקווי" (Park Way), לתחנת סט.פנקראס (St. Pancras), בצפונה של הבירה הבריטית. הרכבות החדשות ייפעלו בתכיפות של שתי רכבות בשעה.

זה לא מכבר זכתה החברה ההולנדית אבליו בזיכיון להפעלתן של רכבות במרכזה של אנגליה (איסט-מידלנד-ריילווי) והרכבת לנמל התעופה של לוטון היתה הכותרת של החידושים שהיא מבטיחה לנוסעי הרכבות שם.

כיום אורכת הנסיעה בין נמל התעופה ללונדון בין 30 דקות ל-40 דקות. הנסיעה תתקצר גם בזכות שרות נוסף שיחל לפעול ב-2021. 200 מיליון ליש"ט שטרלינג מושקעים בהקמת אייר-לינק-טרנזיט שיחבר את הטרמינל לתחנת הרכבת לוטון פארקווי. הרכבת העילית הזאת תבוא במקום שירות האוטובוס המוענק כיום לנוסעים. ב-2021 הנסיעה תארך פחות מחצי שעה.

חברת אביליו תשקיע 600 מיליון ליש"ט בשיפור השירותים בקוויה ובין השאר יוחלפו הרכבות המשרתות בהן לרכבות חשמליות חדישות מתוצרת היטאצ'י.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה