לוט איירליינס מעוניינת לרכוש את 'קונדור' הגרמנית

חברת התעופה הפולנית מתמודדת במכרז עם שתי קרנות הון בינלאומיות על רכישת חברת התעופה השורדת בעזרת הלוואה של ממשלת גרמניה לאחר קריסת תומאס קוק, חברת האם שלה

מטוסי לוט איירליינס בנמל התעופה בוורשה. צילום: rf123

המכרז לרכישת חברת התעופה הגרמנית 'קונדור', חברת הבת של תאגיד תומאס קוק, שקרס בקיץ האחרון, עומד בפני סגירה ו-3 חברות הגישו הצעות, כשהאחרונה לגשת למכרז היא חברת לוט הפולנית, עפ"י דיווח של ה'דר שפיגל' הגרמני.

'קונדור', שהייתה אמורה להפסיק לפעול עקב פשיטת הרגל של תומאס קוק, נחלצה עקב ההליכים הייחודיים הנהוגים בגרמניה, זכתה להלוואת גישור ממשלתית של 380 מיליון אירו, אך אמורה להימכר בקרוב. בחודשים האחרונים עוברת החברה הליך משמעותי של התייעלות, קיצוצים ופיטורי עובדים על מנת להמשיך לפעול וכדי להגביר את העניין ברכישתה.

חברות שונות הצהירו בזמנו על הכוונה לרכוש את 'קונדור'. בראש וראשונה, לופטהנזה, שנרתעה לבסוף עקב התנגדות צפויה של רשות ההגבלים, אך גם קבוצת IAG, וירג'ין אטלנטיק, וחברות הלואו-קוסט: ריינאייר, וויזאייר ואיזי ג'ט, אך נראה שכולן מסיבות שונות מוותרות על הכוונה.

חברת התעופה היחידה עתה במכרז על 'קונדור' היא לוט הפולנית, ואיתה מתמודדות שתי קרנות הון בינלאומיות: 'אפולו' האמריקנית בשותפות עם מפעילי תיירות גרמניים, ו'גרייבול' הבריטית.

בחודש וחצי הקרובים מועצת המנהלים של 'קונדור' תדון בהצעות הרכש השונות והחלטה סופית תתקבל ב-5 במרץ.

נושאים שמוזכרים בידיעה