לוט איירליינס רוכשת את חברת קונדור

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בהמשך לידיעה שפורסמה ב'פספורטניוז' השבוע חברת האם של 'לוט' זכתה במכרז הרכש, וראשי חברת 'קונדור' הגרמנית, שהייתה חברת בת של תאגיד "תומאס קוק" שקרס הכריזו היום: "זכינו בשותפים יציבים, מנוסים ודינמיים". עפ"י המתוכנן, קונדור תתפתח לאחת מחברות תעופת הנופש המובילות באירופה

 

מועצת המנהלים של חברת התעופה הגרמנית ‘קונדור’, שהייתה חברת בת של תאגיד תומאס קוק, שהתמוטט בספטמבר האחרון, קיבלו את הצעתה של PGL, POLISH AVIATION GROUP, חברת האם של לוט איירליינס לרכישת ‘קונדור’ (Condor), והיום שישי,  נערך טקס החתימה של הסכם הרכש.

על האפשרות שחברת התעופה הפולנית תרכוש את חברת קונדור פורסם בפספורטניוז כבר ביום ראשון השבוע.

רלף טקנטרופ, מנכ”ל ‘קונדור’, אמר: “עם חתימת ההסכם עם לוט העתיד שלנו מובטח לטווח ארוך”, והוא הוסיף: “אנחנו מרוצים שזכינו בשותפים יציבים, מנוסים ודינמיים בדמות חברת לוט…יחד נשרת נוסעים רבים וניצור אחת מקבוצות התעופה הגדולות והמובילות באירופה”.

ראפאל מילצ’רסקי, יו”ר מועצת המנהלים של PGL, אמר: “הרכישה של קונדור מתאימה באופן מושלם לאסטרטגיה שלנו, והיא מבטיחה את עתידה של קונדור. אנחנו רוצים לפתח את המותג של קונדור בגרמניה ולהציג אותו גם בשווקים אחרים באירופה”.

השילוב של לוט עם קונדור ייצור את אחת מקבוצות התיירות המובילות באירופה.

‘קונדור’ תמשיך לפעול תחת שמה, עם ההנהלה והעובדים שלה ותהווה, למעשה, את זרוע פעילות הנופש והפנאי של לוט איירליינס, בדגש על גרמניה והמדינות הסמוכות, ותתפתח, עפ”י המתוכנן, לאחת מחברות תעופת הנופש המובילות באירופה.

עפ”י הסכם הרכישה, הלוואת הגישור, שקיבלה ‘קונדור’ מממשלת גרמניה, בסך 380 מיליון אירו, תוחזר במלואה.

עפ”י כללי הסיוע הממשלתי של האיחוד האירופי,  נציבות האיחוד אישרה לממשלת גרמניה להעניק לחברת ‘קונדור’ הלוואה זמנית בסך 380 מיליון אירו על מנת להבטיח המשך מסודר של שירותי התעופה ולהימנע משיבושים לנוסעים.

כזכור, ב-25 בספטמבר, מיד לאחר שתאגיד תומס קוק, חברת האם של ‘קונדור’, נכנס להליך פשיטת רגל, הודיעה ממשלת גרמניה לנציבות האיחוד על כוונתה להעניק ל’קונדור’ באמצעות בנק הפיתוח הגרמני, KfW, הלוואת הצלה בסך 380 מיליון אירו, עקב מחסור נזילות חריף של חברת התעופה, שמרכז פעילותה בגרמניה.

הנחיות הנציבות האירופית לסיוע של המדינות לחברות בקשיים קובעות מגבלות של היקף ומשך של שישה חודשים לכל היותר כדי לאפשר לחברה פתרונות חירום.

העסקה אמורה להיסגר סופית בחודש אפריל הקרוב “אחרי שרשות ההגבלים העסקיים תאשר אותה וקונדור תצא מהליכי ההגנה הייחודיים בחסות ממשלת גרמניה”.

 

צילום: shutterstock

 

 

 

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה