לונדון – היעד האירופי המוביל בתיירות הכנסים

הכנסים העסקיים והמקצועיים הפכו למנוע פיתוח כלכלי לערים רבות ברחבי העולם. לונדון נבחרה בפעם הרביעית ברציפות ליעד האירופי המוביל ע"י ארגון מומחי תיירות הכנסים והאירועים. עשרת הערים המובילות באירופה בתיירות הכנסים בכתבה

למרות אי הוודאות הכלכלית בבריטניה, המדאיגה רבים בענף התיירות המקומי, החוששים מהשלכות ה'ברקזיט', מסתבר שלונדון שומרת על מעמדה התיירותי הבכיר, ונבחרה לאחרונה ע"י Cvent, ארגון מומחי תיירות הכנסים והאירועים, ליעד האירופי המוביל, זו השנה הרביעית ברציפות.

הנתונים של Cvent מתבססים על מחקר מקיף של 40 מיליון לינות בבתי מלון ברחבי העולם, בשווי של 14.7 מיליארד דולר ו-715,000 אירועים, והציבו את לונדון לפני כל היעדים הפופולריים האחרים באירופה.

עם זאת, בריטניה אינה נחשבת ליעד הכנסים הבולט ביבשת, כשהערים הבאות אחרי לונדון, בירמינגהאם ומנצ'סטר, מדורגות במקומות 20 ו-22 באירופה בהתאמה. זאת לעומת גרמניה, מדינת הכנסים המובילה באירופה, עם ברלין, פרנקפורט ומינכן, המדורגות בעשירייה הראשונה, וגם המבורג, הנובר ודיסלדורף, המדורגות בעשירייה השלישית.

טרייסי האליוול, מנהל האירועים בחברת הכנסים של לונדון, אומר: "לונדון היא יעד עולמי קלאסי למפגשים ואירועים, בזכות התשתית הפנטסטית, הקשרים הגלובליים, המבחר העצום של בתי מלון ואולמות לכנסים".

כריס מק'אנדרוז, סגן נשיא השיווק של Cvent, שערכה את המחקר, ציין: "הכנסים והאירועים העסקיים והמקצועיים הפכו למנוע פיתוח כלכלי לערים רבות ברחבי העולם, והן עושות מאמצים למשוך תיירות קבוצתית מכל המגזרים".

10 ערי הכנסים המובילות באירופה בשנת 2018: לונדון– אנגליה, ברצלונה– ספרד, ברלין– גרמניה, אמסטרדם– הולנד, מדריד– ספרד, פריס– צרפת, פרנקפורט– גרמניה, רומא– איטליה, מינכן – גרמניה, ליסבון – פורטוגל.