שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לופטהנזה הגיעה להסכם שכר עם צוותי הקרקע לאחר השביתה הגדולה

החברה נענתה לדרישות השכר של העובדים והסכימה להעלאות שכר משמעותיות לכ-20,000 עובדי הקרקע. על הפרק הסכמי שכר חדשים גם עם הטייסים והדיילים
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
Lufthansa 787-9
Lufthansa 787-9 . צילום: לופטהנזה

לופטהנזה הגיעה להסכם שכר חדש עם צוותי הקרקע שלה, שבוע לאחר השביתה הגדולה והיקרה, שאילצה את החברה לבטל את טיסותיה מפרנקפורט ומינכן ב-27 ביולי.
הנהלת החברה מציינת כי הגיעה להסכמה עם נציגות העובדים על העלאות שכר משמעותיות לכ-20,000 עובדי הקרקע של החברה, והיא מקווה שההסכם יהווה סימן דרך למשא ומתן קרוב על השכר עם הטייסים והדיילים של החברה.

הסכם השכר החדש באמצעות איגוד העובדים Verdi ימנע שביתות נוספות של צוותי הקרקע בכל מגזרי הפעילות, מהצ'ק-אין ועד התחזוקה והטיפול במטוסים.
"הסכמנו על העלאות שכר גדולות", אמר ראש משאבי אנוש של לופטהנזה, מיכאל ניגמן. "היה חשוב שבעלי שכר נמוך יקבלו תוספת גדולה במיוחד. זה אומר שאנחנו עומדים באחריות החברתית שלנו לעובדים ומבטיחים את האטרקטיביות שלנו כמעסיק".

עפ"י איגוד העובדים, עובד צ'ק-אין יקבל כעת תוספת שכר של בין 13.6-18.4%.
"העסקה הזו מפצה על עליית האינפלציה וכוללת גם עלייה ריאלית בשכר. היה לנו חשוב להשיג את האיזון הזה כדי לספק תמיכה לעובדים בזמנים קשים אלה מבחינה כלכלית", אמרה יו"ר Verdi, כריסטין בהלה.
במסגרת ההסכם, העובדים יקבלו תוספות שכר שתתפרס על פני תקופה של 18 חודשים. הם יקבלו סכום קבוע של 200 אירו לחודש, החל מ-1 ביולי 2022. לאחר מכן הם יקבלו תוספת שכר של 2.5% מה-1 בינואר 2023, שלא יפחת מתוספת מינימלית של 125 אירו, ולאחר מכן תוספת של 2.5% נוספים מיולי 2023.
עפ"י הנהלת לופטהנזה, לבעלי משכורות של 2,000 אירו בחודש, התוספת שוות ערך לעלייה של 19.2% בשכר במהלך ההסכם ל-18 חודשים, ואילו העובדים המשתכרים 6,500 אירו לחודש יזכו לעלייה של 8.3% במסגרת ההסכם.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.