לופטהנזה: שביתת דיילים בימים חמישי – שישי

טיסות רבות עלולות להתעכב או להתבטל בעקבות הכרזת איגוד הדיילים על השביתה, אחרי שביטל שביתה דומה בחודש שעבר. גם דיילי חברות הבת, אירו-ווינגס וסאן אקספרס, ישתתפו בשביתה. הנהלת לופטהנזה בוחנת צעדים משפטיים לביטול השביתה

צילום: 123rf

 

אחרי שביטלו שביתה, שהייתה אמורה להתקיים בחודש שעבר, ראשי האיגוד המקצועי של דיילי לופטהנזה, UFO, הכריזו על שביתה של יומיים בימים חמישי – שישי השבוע.

סיבת השביתה: דרישה להעלאת שכר של 1.8% וסירוב הנהלת החברה לדון עם האיגוד בנושא. אנשי UFO טוענים: "איש אינו חושב שאין זה הוגן לדרוש תוספת של 1.8% בתקופה של רווחי שיא של החברה".

השביתה תחל בחצות יום רביעי הקרוב ותימשך עד חצות יום שישי. כמו כן, הדיילים השובתים הוזמנו להשתתף בצעדת מחאה ביום שישי בין 11:00 ל-12:00, שתצא משער 20 בנמל התעופה בפרנקפורט לעבר המטה המרכזי של לופטהנזה.

ככל הנראה, צפוי כאוס בפעילות הסדירה של מאות טיסות של לופטהנזה מגרמניה ואליה בימים חמישי – שישי, עיכובים משמעותיים וביטולי טיסות, ולא רק בחברת לופטהנזה, אלא גם בחברות הבת, אירו-ווינגס וסאן אקספרס, שגם צוותי האוויר שלהן משתייכים לאיגוד.

הנהלת לופטהנזה מצידה שוקלת נקיטת צעדים משפטיים כדי למנוע את השביתה, ובמקביל מכינה לוח טיסות חלופי, למקרה שהשביתה בכל זאת תצא לפועל. כמו כן, הסכימה ההנהלה לקיים מו"מ עם UFO והזמינה את נציגי האיגוד לשיחות בחודש פברואר.

הנהלת החברה פרסמה היום את ההודעה הבאה: "הצענו ל-UFO את האפשרות להיכנס למשא ומתן החל מה-15 בפברואר. לפני פגישה זו אנו עומדים לרשות UFO להתייעצות מקדימה כהכנה לפגישה זו. האינטרס שלנו נותר להגיע להסכם. אנו זקוקים לפתרונות לנושאים הדחופים הנוגעים לצוות הדיילים שלנו, אך שביתות אינן הדרך הנכונה".

 

נושאים שמוזכרים בידיעה