לחגוג את פסטיבל הטימקט הססגוני באדיס אבבה

חברת התעופה אתיופיאן איירליינס מציעה טיסות מיוחדות לפסטיבל המפורסם שיתקיים ב- 18-20/1, במחיר של החל מ-599 דולר לאדם

צילום: shutterstock

אוהבים פסטיבלים בעולם? לקראת פסטיבל טימקט, שיתקיים באתיופיה, בין התאריכים 18-19 בינואר, מציעה חברת התעופה אתיופיאן איירליינס חבלות מיוחדות לחוגגים ישראלים לפסטיבל, הכוללות מלון, סיורים מודרכים וכניסה לפסטיבל, במחיר של החל מ-599 דולר לאדם.

שוקי פישלר, מנהל המכירות של טל תעופה, הנציגה הרשמית של אתיופיאן איירליינס בישראל, מסר: "חברת התעופה אתיופיאן איירליינס מטיסה מידי שנה אלפי נוסעים לאתיופיה מיעדים שונים בעולם לחגוג את פסטיבל טימקט. הקו מתל אביב לאדיס אבבה הוא אחד היעדים בהם מפעילה החברה טיסות ייעודיות לטובת חוגגי טימקט."

טימקט הינו אחד מהפסטיבלים הצבעוניים והססגוניים ביותר שנחגג ע”י הנוצרים האורתודוקסים באתיופיה ומושך אליו רבבות תיירים, שמגיעים במיוחד.

הפסטיבל מציין את הטבלתו של ישו בנהר הירדן, ונחגג כל שנה ב-19 בינואר (בשנה מעוברת ב-20 בינואר) ונמשך שלושה ימים. בערב הפסטיבל, הנקרא “קטרה”, מוציאים את ה”תבות”, שהם העתק של לוחות הברית, השמורים בכל כנסייה אתיופית, אשר נעטפים בבדים עשירים ונישאים בתהלוכה חגיגית אל אוהל, שנבנה קרוב לנהר שבו מתקיימות החגיגות למחרת. התהלוכה מלווה בריקודים, תופים, צלצולי פעמונים ושירים על ידי כהני הדת.

באדיס אבבה מוקמים אוהלים רבים באיזור Jan Meda, בצפון מזרחה של מרכז העיר. בשעה 2:00 לפנות בוקר ההמונים מתחילים להתאסף במקום לאורן של מנורות שמן. הכמרים מכבים נר בוער בתוך הנהר הסמוך. הקהל מזנק אל תוך הנהר והטאבות נלקחים בחזרה אל הכנסיות בתהלוכה, בליווי סוסים, בעוד שהחגיגות ממשיכות.

נושאים שמוזכרים בידיעה