ליטא מתקרבת לאירופה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ליטא היא המדינה האירופית הראשונה שהטמיעה שערים שעובדים במקביל על טכנולוגיית זיהוי פנים וטביעות אצבע. נמל התעופה בוילנה מציב 10 שערים ביומטריים בביקורת הגבולות בשדה. שערי ה-eGates תוצרת גרמניה, יעבדו בשיטה של זיהוי פנים וטביעות אצבע במקביל

 

בשדה התעופה וילנה בירת ליטא הוצבו שערים כניסה ויציאה ביומטריים. המהלך של רשות שדות התעופה הליטאית המנהלת את שדות תעופה של וילנה, קובנה ופלנגה, מקרב את ליטא להיות שותפה במערכת האירופית למעבר בין מדינות.

על מנת להשתמש במערכת החדשה הנוסע יתבקש לסרוק תחילה את המסמך האישי שלו. בדרך זו המערכת תבדוק את התאמת המסמך ואת אפשרויות הנוסע להשתמש בשערי השירות העצמי. אם המסמך מתאים, הנוסע יוכל לבצע את הצעד הבא – אימות הנתונים הביומטריים.

שערי בקרת הגבולות האוטומטיים החדשים ישמשו את אזרחי האיחוד האירופי (EU), את האזור הכלכלי האירופי (EEA) ואזרחי שווייץ המחזיקים במסמכי זהות עם שבב דיגיטלי.

הבדיקה של נוסעים שאינם מחזיקים בדרכון אירופי תיעשה בעמדות נפרדות. כזכור חברי הפרלמנט של האיחוד האירופי אישרו תקנות המבטיחות כי אזרחי האיחוד יעברו לשימוש בכרטיסים ביומטריים.

עשרת השערים הביומטריים שהותקנו בווילנה הם תוצרת החברה הגרמנית Secunet. השערים יאפשרו למשטרת הגבול לפקח על מספר שערים בו זמנית מתחנת עבודה אחת. המתקן בווילנה מורכב משש eGates באזור הנוסעים הנכנסים וארבעה eGates באזור הנוסעים היוצאים.

שדה התעופה בווילנה הוא כיום שדה התעופה ה-16 באירופה שמשתמש בשערים מתוצרת החברה הגרמנית. לפי ההודעה שפרסמה החברה המתקינה ליטא היא המדינה האירופית הראשונה שהטמיעה שערים שעובדים במקביל על טכנולוגיית זיהוי פנים וטביעות אצבע.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.