ללמוד מהשכנים: קפריסין תפעיל כ-500 טיסות בשבוע ותקיים בדיקות קורונה אקראיות בשדה”ת

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
באי השכן, שהחל כבר את הטיסות הבינלאומיות ל-22 מדינות ב-9 ביוני לא עוצרים ומדווחים כי בחודש יולי יפעילו כבר 500 טיסות שבועיות נכנסות. למרות שמספר חולי הקורונה נשאר נמוך גם שבועיים לאחר התחלת הטיסות , יפעילו בדיקות קורונה אקראיות לכ-10% מהנכנסים בשדה"ת
קפריסין חוזרת
לרנקה. צילום: פספורטניוז

בזמן שבישראל לא ממש רואים את האופק לתחילת הטיסות, בקפריסין שפתחה כבר ב-9 ביוני את שעריה לתיירות הבינלאומית, יקיימו כאמצעי ביטחון נוסף, בדיקות קורונה אקראיות לנוסעים המגיעים ללרנקה בשדה התעופה, זאת במסגרת הערכות נוספת של המדינה לטיסות הבינלאומיות המתגברות בשבועות הקרובים.

בקפריסין, שהפסיקה את הטיסות באמצע חודש מרץ, ונחשבת למצטיינות בעולם בבלימת נגיף הקורנה, עם מספר מרשים של 985 חולים ו-19 מתים בלבד (818 מחלימים), החליטו לנקוט בצעד כדי להמשיך ולשמור על המספרים המועטים של מקרי קורונה ועל מנת להמשיך ולפתוח את התיירות הבינלאומית שנחוצה כל כך לכלכלת המדינה המתבססת על תיירות נכנסת.

קפריסין מאפשרת ל-22 מדינות שנמצאות בסיכון נמוך בשל מספרים קטנים של קורונה לבקר במדינה. גם ישראל הייתה בתחילה בין המדינות הירוקות, אולם לאור התגברות מספר החולים בארץ הוציאה קפריסין את ישראל מרשימה זו. 

בין המדינות הירוקות: יוון, מלטה, בולגריה, נורבגיה, אוסטריה, פינלנד, סלובניה, הונגריה, דנמרק, גרמניה, סלובקיה וליטא, כאשר אזרחי מדינות אלו יכולים להיכנס לקפריסין ללא בידוד וולא הצגת אישור על בדיקת קורונה. מדינות נוספות שאזרחיהן יכולים להיכנס לקפריסין הן: שוויץ, פולין, רומניה, קרואטיה, אסטוניה וצ’כיה, אולם אזרחי מדינות אלו השייכים לקבוצה מספר 2, נדרשים להציג אישור שאין להם קורונה.

נתון חשוב לציון הוא שתיירים מרוסיה ובריטניה שמהווים את עיקר התיירות הנכנסת לאי,  עדיין אינם יכולים לבקר בקפריסין, בשל מספר חולי הקורונה הגבוהה במדינות אלו.

שר הבריאות הקפריסאי, קונסטנטינוס לואנו, סיפר כי הבדיקות האקראיות יערכו לכ-10% מהאנשים שמגיעים לקפריסין שצפויה לקלוט בחודש הקרוב מידי יום כ-1500 תיירים בינלאומיים.

בתוך כך, הודיע שר התחבורה של קפריסין כי בחודש יולי צפויות לנחות בלרנקה כ-500 טיסות בשבוע.

שדה התעופה לרנקה
צילום: 123rf

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.