ללמוד: משרד האוצר האמריקאי הגיע להסכם סיוע עם חברת התעופה. מניות החברות זינקו

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
למרות שנכנסו למשבר הקורונה זמן רב אחריי חברות התעופה הישראליות, בארה"ב כבר הושג סיכום על סיוע בגובה של עשרות מיליארדי דולרים לחברות התעופה. הסיוע יהיה מורכב ממענק כספי ו-30% כהלוואה כספית לתקופה של 5-10 שנים ו-30% כהלוואה.בעקבות ההסכם, מה קרה למניות החברות אתמול בבורסה בניו יורק?
התעופה האמריקאית מתאוששת
צילום: 123rf

בעוד שבארץ חברות התעופה הישראליות נאבקות להצלה מצד הממשלה ומשרד האוצר, בארצות הברית כבר הגיעו למתווה של הסכם הסיוע לחברות התעופה האמריקאיות.

משרד האוצר האמריקאי וחברות התעופה הגדולות בארה״ב הגיעו אתמול (שלישי) להסכם שבמסגרתו החברות יקבלו עשרות מיליארדי דולר בשל מגפת הקורונה. החברות קיבלו את דרישת משרד האוצר ש-30% מהסיוע יוזרם כהלוואה בריבית נמוכה. הסיוע נועד לתשלום שכר והטבות לעובדים.

מה שגרם לעיכוב ההסכם עם 10 מתוך 12 חברות התעופה הגדולות בארה״ב, הייתה דרישת האוצר שהסיוע מחבילת החילוץ של 2.2 טריליון דולר לא יהיה מורכב רק ממענקים. משרד הוצר האמריקאי דרש כי  30% מסכום יינתן כהלוואה בריבית נמוכה ל-5-10 שנים כנגד אופציות למניות. לבסוף, חברות יונייטד איירליינס, דלתא, אמריקן איירליינס וסאות’ווסט נאלצו להיכנע לדרישת האוצר ולא עזרו לחצים כבדים גם של חברי הקונגרס האמריקאי.
חלק מחברות התעופה דיווחו כבר הלילה על תנאי הסיוע שיינתן בימים הקרובים. דלתא תקבל סיוע של 5.4 מיליארד דולר, כולל הלוואה של  6.1 מיליארד דולר ל-10 שנים. כנגד ההלוואה דלתא תעניק לממשל האמריקאי אופציות על מניות בשיעור של אחוז אחד מהון החברה במחיר של 24.39 דולר למניה. מחיר המניה בתחילת השנה היה 60 דולר.
אמריקן איירליינס תקבל סיוע של 5.8 מיליארד דולר, כאשר 1.7 מיליארד דולר מהסכום הזה יינתן כהלוואה בריבית נמוכה ל-10 שנים כנגד אופציות למניות. החברה מסרה שבכוונתה לבקש הלוואה נוספת של 4.73 מיליארד דולר ממשרד האוצר במסגרת תכנית למתן הלוואות לחברות התעופה.
סאוות’ווסט מסרה שתקבל סיוע של 3.7 מיליארד דולר. מתוך זה תקבל הלוואה בריבית נמוכה כנגד אופציות של החברה שיומרו למניות.
לאחר שהושג הסכם עם חברות התעופה הגדולות , נמשך המו״מ על תנאי הסיוע לחברות התעופה המקומיות. חברות אלה חשובות לתעבורה אווירית בתוך ארה״ב והערכות הן כי הסכם יושג בימים קרובים.

בעקבות הדיווחים על ההסכם מניות חברות התעופה האמריקאיות הנסחרות בבורסה זינקו: דלתא עלתה ב-5.55%, אמריקן איירליינס בכ-3.5% ויונייטד איירליינס בכ-7%.

||
יונייטד איירליינס. צילום: 123rf

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה