למרות ההכחשות: איראן מודה כי הפילה בטעות את המטוס האוקראיני

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
זה היה צפוי: למרות ההכחשות הגורפות, איראן מפרסמת הבוקר (שבת) הודעה רשמית ובה נאמר כי הצבא האיראני הפיל בטעות את המטוס של חברת Ukraine International שהיה בדרכו לקייב. כזכור כל 176 הנוסעים ואנשי הצוות נספו באסון המחריד

תפנית בחקירת התרסקות המטוס האוקראיני שהתרסק ביום רביעי האחרון לאחר שהמריא מטהרן בדרכו לקייב בירת אוקראינה.

כזכור, על המטוס היו 167 נוסעים ועוד תשעה אנשי צוות שכולם נספו באסון כבד. לאחר איראן מיהרה להכחיש את מעורבותה בהתרסקות וטענה כי במטוס הייתה תקלה טכנית, מפרסמת הבוקר (שבת) המדינה האיסלאמית הודעה רשמית ובה נאמר כי המטוס האוקראיני אכן הופל בשל טעות אנוש.

בהודעה של איראן נאמר כי לאחר חקירה שקיים הצבא האיראני עולה המסקנה כי המטוס האוקראיני נפגע מטילי נ’מ שנורו אליו בטעות לאחר שטס בסמוך לאזור צבאי רגיש. שר החוץ האיראני ג’וואד זריף צייץ בחשבון הטוויטר שלו והוסיף כי הטעות קרתה בשל ההרפתקנות של ארה”ב באזור שגרמה למתיחות שיא באותו ערב.

נשיא איראן חסן רוחאני, פרסם אף הוא הודעת התנצלות על הפלת המטוס בחשבון הטוויטר ובו כתב כי איראן מתנצלת על הטעות הבלתי נסלחת של כוחות הצבא המקומיים : “מחשבותינו ותפילותינו נישאות למשפחות הקורבנות”.

ההודעה הדרמטית הבוקר מגיעה לאחר שרק אתמול יו”ר רשות התעופה האיראנית, אשר מיהר לקבוע מיד אחרי ההתרסקות שהמטוס נפל בשל תקלה טכנית, התראיין פעם נוספת לכלי התקשורת וחזר וקבע נחרצות שאין כל אפשרות שהמטוס הופל ע”י טיל איראני.

מוקדם יותר וכפי שהתפרסם בפספורטניוז, הודיעו ארה”ב וקנדה כי בידם מידע כי המטוס הופל על ידי טילים איראנים. ראש ממשלת קנדה, ג’סטין טרודו, ש-63 מאזרחיה ניספו בהתרסקות המטוס, הודיע כבר ביום חמישי כי יש בידיו מידע, שהמטוס התרסק כתוצאה מירי איראני והוסיף כי שממשלת קנדה לא תשקוט “על מנת להבטיח שתתבצע חקירת עומק, שתבהיר לנו את הסיבות לתאונה הטרגית”. עוד קודם לכן, דונלד טראמפ, שצפה בסרטון המצולם ע”י לוויינים אמריקאים, התייחס לנושא ואמר, שלא מתקבל על הדעת, שהייתה תקלה טכנית, “וסביר יותר שמישהו בצד השני עשה טעות”.

כבר בשעות הראשונות לאחר התרסקות המטוס עלו סימני שאלה רבים להודעת איראן כי המטוס התרסק בשל תקלה טכנית. המטוס של חברת אוקראין אינטרנשיונל היה חדש יחסית ובמצב מכני מעולה והתרסק דקות ספורות לאחר ההמראה בהמשך ללילה מתוח, בו נורו טילים איראניים לעבר בסיסי הצבא האמריקני בעירק. ההודעה האיראנית החפוזה על תקלה טכנית הייתה מוקדמת ולא סבירה כבר מהרגע הראשון.

ידיעות נוספות הקשורות לנושא:

מטוס אוקראיני ועליו 176 נוסעים ואנשי צוות התרסק בטהרן

ארה”ב וקנדה: איראן הפילה את המטוס האוקראיני

מתגברים סימני השאלה סביב התרסקות המטוס האוקראיני

ארה״ב מתריעה את חברות התעופה מפני מעבר במרחב האווירי של איראן

 

המטוס האוקראיני שהתרסק בתאונה בעת ביקורו בנתב"ג.
המטוס האוקראיני שהתרסק בתאונה בעת ביקורו בנתב”ג. צילום: עידו וכטל

 

 

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה