למשרד התיירות לא הייתה שום מעורבות במשחק עם ארגנטינה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ''ל משרד התיירות, התייחס לסוגיית אי הגעתה של נבחרת ארגנטינה לישראל במסגרת כנס הנדל''ן 2018. ''מקווה שנדע לצמצם את הנזק לאירועים הבאים''. דוד פתאל: ''למדינת ישראל פוטנציאל תיירותי עצום''. ליאור רביב: "המחירים אותם אנו מבקשים הם תוצאה ישירה של יוקר המחייה בישראל''

פחות מיממה לאחר ביטול משחק הראווה בין נבחרות הכדורגל של ארגנטינה וישראל בירושלים, מגיף ענף התיירות והמלונאות למאורעות.

במסגרת מושב מלונאות- שאיפות ואתגרים שהתקיים מוקדם יותר היום (רביעי) כחלק מכנס נדל”ן של EY ישראל 2018 במלון אינטרקונטיננטל בתל-אביב הגיב אמיר הלוי, מנכ”ל משרד התיירות לחדשות הטריות. לדבריו: ”מדינת ישראל חוותה בחודשיים האחרונים כמה אירועים יוצאי דופן בזירה הבינלאומית, בראשם מרוץ האופניים הג’ירו דה איטליה ואליפות אירופה בג’ודו. צר לי שנבחרת ארגנטינה בסופו של דבר לא הגיעה. לנו כמשרד התיירות לא הייתה שום מעורבות, ואנחנו רק יכולים להצטער שזו ההחלטה בסופו של יום. אני מקווה שיופקו הלקחים לקראת האירועים הבאים, וכן שנדע לצמצם את הנזק שנגרם”.

עוד הוסיף הלוי: ”בחודש בו היה קיים חשש כבד מהאירועים הביטחוניים השונים כנגזרת להעברת השגרירות האמריקנית לירושלים, סיימנו את מאי עם שיא נוסף ודרמטי בתיירות הנכנסת למדינת ישראל. נמשיך בעשייה בכל ההיבטים, כולל פרסום בערוצים הבינלאומיים במטרה לקדם ולמתג את ישראל כיעד תיירותי נחשק”.

”נזדקק לעוד אלפי חדרים בשנים הקרובות”

מושב מיוחד שהתקיים בכנס תחת השם ”מלונאות – שאיפות ואתגרים” קיבץ לצד הלוי את בכירי ענף המלונאות בישראל, ביניהם: דוד פתאל (בעלים ומנכ”ל רשת מלונות פתאל), ליאור רביב (מנכ”ל רשת מלונות ישרוטל), עמי פדרמן (סגן יו”ר מועצת המנהלים, רשת מלונות דן), ליאון אביגד (בעלים ויזם מלונאות, מלונות בראון) וכן נציגי רשת מריוט אירופה, פול רוזנברג. את המושב הנחה נשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק.

במהלך הכנס הציג דוד פתאל נתונים מעודדים ביחס לתפוסות החדרים בבתי המלון ברחבי הארץ אשתקד בתל-אביב (74% לעומת 70%), ירושלים (65% לעומת 53%) וטבריה (62% לעומת 56%).

”למדינת ישראל יש פוטנציאל תיירותי עצום, זאת כמובן בהנחה שהשנים הקרובות תהיינה שקטות”, כך לדברי פתאל. ”אין לי ספק שנוכל להתקדם בתפוסות ולשם כך נזדקק לעוד אלפי חדרי מלון בשנים הקרובות, בדגש על הערים המרכזיות. יחד עם זאת, קיימים עדיין לא מעט חסמים שמונעים מיזמים לבנות בתי מלון חדשים, ביניהם תשואה נמוכה על ההשקעה, אישורים לבנייה, מחיר קרקע גבוה, עלויות הפעלה כבדות ועודף רגולציה.יש לפעול לצמצום כמה שיותר מהחסמים הללו כדי שכדאיות בניית בתי המלון תגדל משמעותית”.

אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות סיכם: ”חווינו שנה טובה מבחינת כמות התיירים הנכנסים לישראל, זאת לעומת סטגנציה בתיירות הפנים שנבעה בשל התחרות הגלובלית ומדיניות השמים הפתוחים באזור.

ליאור רביב, מנכ”ל רשת מלונות ישרוטל התייחס ליוקר המחייה המשפיע על יוקר בתי המלו בישראל: ”אין ספק שהמחירים הם נושא שמעניין כל תייר או מבקר במלונות. לצערנו המחירים אותם אנו מבקשים הם תוצאה ישירה של יוקר המחייה בישראל”.

עמי פדרמן, מבעלי רשת מלונות דן הוסיף להתייחס לנושא זה ואמר: ”מספר התיירים עליו מדברים אינו נכון, אלא מה שחשוב הוא מספר הלינות הממוצע. על מדינת ישראל להגדיר יעדים ברורים לכמות לינות ולמתן סיוע לבתי המלון על מנת שנוכל להמשיך ולהתפתח, ובמקביל לצלוח משברים”.

 צילום: אלעד לוי.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.