לנפוש במצפון שקט

עם המודעות ההולכת וגדלה לנזקים האקולוגיים מעשה ידי אדם, יותר ויותר מטיילים ואנשי עסקים מחפשים דרכים להפוך את החופשה/נסיעת העבודה העסקים שלהם לכזו הגורמת פחות נזק לסביבה. פספורטניוז מציג לכם 5 מלונות שמצליחים לשלב בין שני הרצונות הללו

אמסטרדם. צילום: 123rf

 

מחפשים חופשה מפנקת וגם ירוקה? קבלו המלצה על 5 מלונות ידידותיים לסביבה:

 

The Brando – פולינזיה הצרפתית

האתר היוקרתי הזה, הממוקם על האי שהיה בבעלותו של השחקן המנוח, מרלון ברנדו, משתמש בחומרים ממוחזרים מהסביבה בה הוא נמצא. כך למשל, מערכת המיזוג של המלון עושה שימוש במי האוקיינוס הקרירים ומפחיתה את השימוש באנרגיה בכמעט 70%. האתר עושה שימוש כמעט אך ורק בדלק אורגני.

צילום: 123rf

 

Hotel 1 – ניו יורק

המלון בן 18 הקומות בסנטרל פארק בניו יורק, עושה שימוש במפתחות מגולפים מעץ ממוחזר, כוסות וקנקנים מבקבוקי יין ממוחזרים, ובמקלחות יש טיימרים המכוונים ל-5 דקות על מנת לעודד מקלחות קצרות.

צילום: 123rf

 

Islas Secas – פנמה

הווילות באתר נופש זה בנויות מעץ ממוחזר. האנרגיה כולה סולארית, והמזון שאינו בשימוש הופך לדשן. בנוסף, אין באתר בקבוקי מים מפלסטיק.

צילום: 123rf

 

QO – אמסטרדם

המלון בנוי מחומרים המגיבים לטמפרטורה בחוץ ומסייעים בשמירה על טמפרטורה נוחה בתוך המבנה. מערכת נוספת אוגרת מים חמים בהם שלא נעשה בהם שימוש והופכת אותם לזמינים בעת הצורך.

צילום: 123rf

 

Hotel Verde – קייפטאון

המלון, הקרוב לשדה התעופה, עושה שימוש בפאנלים סולאריים. בכל החדרים יש נורות LED ומערכת חלונות המאפשרת כניסת אור ומונעת התחממות. מערכת מים אפורים חוסכת כ-6,000 ליטר ביום.

צילום: 123rf

 

 

נושאים שמוזכרים בידיעה