לראשונה: בית מלון במעלה אדומים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רשות מקרקעי ישראל פרסמה השבוע מכרז למלונאות בעיר, בו היא מזמינה יזמים להגיש הצעות לבניית מלון במרכז העיר. מחיר המינימום לקרקע עומד על אפס שקלים, ליזמים תינתן שורת פריבילגיות ומענקים מיוחדים. ראש עיריית מעלה אדומים: "זהו מהלך שמעלה את מעלה אדומים בגדול על מפת התיירות והופך אותה למוקד אטרקטיבי לתיירות חוץ"

לאחר הבשורה על הקמת מתחם “דיזיין סיטי” בעיר מעלה אדומים, שנמצא כבר בעיצומה של בנייה, בקרוב יוקם גם בית מלון במעלה אדומים. 

רשות מקרקעי ישראל פרסמה השבוע מכרז פומבי למלונאות במעלה אדומים, בו היא מזמינה יזמים להציע הצעות לפיתוח מתחם למלונאות ומכרז למלון ומסחר במרכז העיר. את המכרז ניתן לראות באתר האינטרנט של רשות מקרקעי ישראל.

המכרז הוא מכרז של הממונה על הרכוש הנטוש באיו”ש, קבלת ההצעות לחתימה על חוזה פיתוח לשלוש שנים, בעקבותיו ייחתם חוזה חכירה ל-98 שנים עם אופציה להארכה לעוד 98 שנים.

מענקים ליזמים:

בעירייה וברשות מקרקעי ישראל אומרים כי כבר ישנם מתעניינים להקמת המלון, והם קוראים ליזמים נוספים להגיש ולהציע על מנת לזכות במכרז ולהקים מלון ייחודי במיקום אטרקטיבי שימשוך תיירים רבים.

יש לציין כי ממשלת ישראל אישרה ביוני 2016 מתן מענק מנהל על ידי משרד התיירות בגובה 20% מעלות ההקמה של בית המלון ליזמים שיקימו בתי מלון ברחבי יהודה ושומרון. כמו כן, יזם אשר יבקש לבנות מלון עממי באזור יהודה ושומרון בהתאם להגדרות משרד התיירות, יזכה למענק מנהלי נוסף בגובה של עד 13%, כך שגובה המענק המקסימלי הכולל יעמוד עד 33%.

מחיר מינימום לקרקע: 0 שקלים

מדובר במגרש מספר 4, בשטח עצום של 2,300 מ”ר, כשמחיר המינימום לקרקע הוא אפס שקלים בלבד, זאת מתוך מגמה של רשות מקרקעי ישראל בשיתוף משרד התיירות ועיריית מעלה אדומים – לעודד הקמתו של בית המלון הראשון בעיר. הוצאות הפיתוח הן 1.65 מיליון שקלים.

 3,000 מ”ר, 6 קומות

בית המלון יהיה בגודל 3,000 מ”ר, בגובה מקסימלי של שש קומות, והוא יוקם סמוך לקניון מעלה אדומים ולבית העירייה, במרכז העיר.

תכנון ובניית המלון במגרש ייעשו על פי התקנים הפיזיים לתכנון וסיווג מתקני אכסון תיירות של משרד התיירות, כאשר בכדי להשתתף במכרז על המציע לקבל את אישור משרד התיירות להשתתפות במכרז.

מיקום מרכזי

לאחרונה מתקיים בין העיר מעלה אדומים שיתוף פעולה אסטרטגי עם משרד התיירות לחיזוק תשתית התיירות בעיר והקמת בתי מלון, מתוך הבנה שבניית בתי המלון תחזק את מעמדה התיירותי והכלכלי של העיר ותסייע לה בקליטת רבבות תושבים חדשים, לצד תוספת חדרי מלון לענף התיירות בכלל.

מעלה אדומים היא יעד אטרקטיבי למבקרים ויש בה פוטנציאל תיירותי גדול, כאשר מה שמייחד אותה הוא ראשית כל מיקומה המרכזי – בדרך לדרום הארץ ואילת דרך ים המלח, עין גדי ומצדה, בדרך לצפון הארץ, טבריה והגולן דרך בקעת הירדן והכנרת, עשרים דקות מירושלים הבירה. בנוסף, במעלה אדומים אתרים ארכיאולוגיים מרשימים, ורבים מהתיירים בעולם מגיעים לשומרוני הטוב, לאתר מרטיריוס ואבטימיוס וכדומה. 

כשריאל: “על מפת התיירות”

ראש עיריית מעלה אדומים , בני כשריאל, אומר כי “פרסום המכרז ובנייתו העתידית של בית מלון בעיר הם מהפכה גדולה בתיירות למעלה אדומים. זהו מהלך שמעלה את מעלה אדומים בגדול על מפת התיירות והופך אותה למוקד אטרקטיבי לתיירות חוץ. אין ספק שהנופים המדהימים של העיר והקרבה לאתרי תיירות מהחשובים בישראל יהפכו את מעלה אדומים לעיר מרכזית במפת התיירות בישראל”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה