לשכת התיירות הנכנסת: אין ביטולי תיירים עקב המצב הביטחוני

מקווים לטוב: על אף המצב הביטחוני המתוח, לשכת התיירות הנכנסת לישראל מעדכנת כי לא התקבלו בקשות לביטולים מחו"ל או על תיירים השוהים בארץ ומבקשים להקדים את חזרתם. מנכ"ל הלשכה: "אם יתאמתו ההערכות שהסבב הנוכחי יסתיים ביממה הקרובה, אנו מצפים שלא יהיו שינויים"

למרות המצב הביטחוני אין ביטולים. צילום: שאטרסטוקלמרות המצב הביטחוני אין ביטולים. צילום: שאטרסטוק
מספר 1 בכל העולם שלמה Sixt

האם המצב הביטחוני המתוח יפגע גם בתיירות הנכנסת למדינת ישראל? לדברי יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת התיירות הנכנסת לישראל, לפי שעה, אין שינוי עקב המצב.

לדבריו, עד כה לא התקבלו כל בקשות לביטולים מחו"ל וכן לא דווח על תיירים השוהים בישראל ומבקשים את חזרתם מהארץ. פתאל: "לפני מספר חודשים חווינו סבב דומה בו נורו כ-500 טילים, ובאותו זמן אף נערך מבצע המנהרות בצפון. גם אז לא היו ביטולים או שינויים".

עוד לדבריו, חודש מאי הוא חודש שיא השנה בתנועת התיירים לישראל ואנחנו מעריכים לאור ניסיון העבר, שכך גם יישאר. "בדרך כלל סוכנים מחו"ל שואלים לגבי קבוצות עתידיות בעוד מספר חודשים, תיירים אמורים להגיע בימים הקרובים כבר מחויבים לשימוש בכרטיסי הטיסה שרכשו ולא ימהרו לבטל. אם יתאמתו ההערכות שהסבב הנוכחי יסתיים ביממה הקרובה, אנו מצפים שלא יהיו כל שינויים ונמשיך לקבל את כל מי שתכנן לבקר בארץ".

נושאים שמוזכרים בידיעה