שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל: "תנו לנו להתחיל לעבוד"

"אשרו את המתווה שהצענו להציל את הכלכלות של ערים הצמאות לתיירים כמו טבריה, נצרת, עכו, צפת וירושלים". כך יבקש היום (ב') מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל בדיון שיתקיים היום בוועדת הקורונה בכנסת
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת
יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת. צילום: יחצ

מנכ"ל לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, יוסי פתאל, יבקש היום (ב') בדיון שיתקיים בוועדת הקורונה של הכנסת לאשר לאלתר את המתווה שגיבשה הלשכה. "המתווה שהצענו לניהול קבוצות תיירים מחו"ל הוא הבטוח ביותר שהוצג על ידי ענף כלשהו בישראל במהלך משבר הקורונה. אשרו את המתווה עכשיו, תנו לנו להתחיל לעבוד ולהציל את הכלכלות של ערים הצמאות לתיירים כמו טבריה, נצרת, עכו, צפת וירושלים", אומר פתאל.

עוד לדבריו, "במסגרת המתווה המפורט הצענו לקבל רק תיירים שעברו בדיקת קורונה 72 שעות טרם הגעתם ארצה, לבצע להם בדיקה נוספת עם הגעתם ארצה ואחת נוספת בזמן סיורם ובתחום הזמן של 72 שעות טרם שובם לארצם (כך במקרים מסוימים, יוכלו להימנע מהצורך בבידוד בשובם ממדינה אדומה)". עוד לדברי פתאל, "להערכתנו, תיירים המגיעים בקבוצה מאורגנת, גם ממדינות אדומות, שידרשו לעשות 3 בדיקות בתוך תקופה של עשרה ימים מהווים סיכון נמוך באופן משמעותי מכל מתווה מתוכנן למדינות ירוקות, כולל מתווים המופעלים בתוככי מדינת ישראל. בהינתן שתייר בקבוצה מאורגנת ייבדק 3 פעמים בתקופה של עשרה ימים, יהיה רק טבעי שנסיעה באוטובוסים של תיירים כגון אלה יהיה בטוח בריאותית מנסיעה בתחבורה הציבורית הרגילה של ישראל".

עוד אומר פתאל, "המדיניות המוצעת על ידי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל מאפשרת תנועה מישראל ואליה בכפוף לכללים הממעיטים בסיכונים ומאפשרים פעילות כלכלית, תוך שמירה על מדיניות חוץ אחידה כלפי כל מדינות העולם וללא הכרזה כי מדינית ישראל אינה מקבלת את אזרחי המדינות שהן ידידותיה הטובות ביותר. צר לי לומר אבל המדיניות המתוכננת של משרד הבריאות ליציאה וחזרה ממדינות ירוקות ללא צורך בבדיקות ובידוד אינה מבטיחה רמת סיכון נמוכה ואף למעלה מזה מהווה סיכון שלא חושב. כלכלת מדינת ישראל מוטה ייצוא וקשרים עם חו"ל. כך יוצא שאנשי עסקים מישראל האמורים וחייבים בקשר ופגישות עם עמיתים מחו"ל שמקום מושבם במדינות 'אדומות', קובעים פגישות עם העמיתים מהמדינות ה'אדומות' במדינות 'ירוקות' בכדי להימנע מבידוד בחזרה. לאור המצב הכלכלי הקשה מאוד תופעות אלו יגברו ובמיוחד בתקופת החורף המהווה זמן שיא לנסיעות עסקיות בעולם".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.