מדינות אירופה סגרו את המרחב האווירי למטוסי בואינג 737 MAX

סוכנות בטיחות התעופה של האיחוד האירופי הודיעה באופן רשמי לכל מדינות אירופה לסגור את המרחב האווירי בפני מטוסי 737 MAX מדגמים 8 , -9, ולאסור על המראת מטוסים אירופיים מדגם זה עד לבירור סופי של נסיבות התאונות הקטלניות והתקלות

צילום: shutter stock

 

לאחר קרקוע מטוסי בואינג 737 MAX במדינות שונות באסיה ובאפריקה בעקבות התרסקות המטוס של אתיופיאן איירליינס, גם מדינות אירופה החליטו היום לסגור את המרחב האווירי שלהן בפני מטוסים מדגם זה.

בריטניה ואירלנד היו הראשונות, שנקטו היום את הצעד הדרמטי ובעקבותיהן הלכו גרמניה וצרפת וסגרו את המרחב האווירי בפני טיסות בואינג 737 MAX, וכמובן, אינן מאפשרות גם לחברות התעופה האירופיות להפעיל את המטוסים מדגם זה.

אנדריאס שוייר, שר התחבורה הגרמני, אמר: " הבטיחות היא בסדר עדיפות עליון. עד שלא יתבררו הספקות, הוריתי על סגירה מיידית של המרחב האווירי של גרמניה בפני בואינג 737 MAX".

הערב סוכנות בטיחות התעופה של האיחוד האירופי EASA הודיעה באופן רשמי לכל מדינות אירופה לסגור את המרחב האווירי בפני מטוסי 737 MAX מדגמים 8 ו-9 ולאסור על המראת מטוסים אירופיים מדגם זה עד לבירור סופי של נסיבות התאונות הקטלניות והתקלות במטוסים מדגמים אלה.

סגירת המרחב האווירי במדינות אירופה וקרקוע המטוסים מדגם זה יובילו לשיבושים רבים בתעופה ברחבי אירופה וטיסותיהם של נוסעים רבים יבוטלו או יידחו בימים הקרובים.

גם בארצות הברית חלה היום התפכחות וסנטורים רבים, ביניהם: מיט רומני ואליזבט וורן, דורשים לקרקע את מטוסי הדגם באופן זמני "עד שנחקור את הסיבות לתאונות האחרונות של המטוס כדי להבטיח את ביטחון הנוסעים".

נושאים שמוזכרים בידיעה