‘מדינות ירוקות’? ‘מסדרון אווירי’? אל תבנו על זה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בלונים תקשורתיים הפריחו לנו בשפע, אך העובדה היא שישראל סגורה ומסוגרת, תיירים אינם יכולים להגיע ולישראלים אין לאן לטוס. בזמן שבאירופה ובארה"ב מתחילים לחזור גם בכל מה שקשור לתעופה, בישראל אין תוכניות, אין אופק, ועסקי התיירות והתעופה בהשבתה מוחלטת ועומדים לקרוס
passenger jet plane flyin above cloud scape use for aircraft transportation and traveling business background

אתמול הגיעו לנתב”ג כמה נוסעים ישראלים, שרכשו כרטיסי טיסה של אג’יאן איירליינס לאתונה, ולא הורשו לעלות לטיסה. רק בעלי דרכון אירופי יכולים להיכנס ליוון, הודיעו להם.
ולא נשכח גם את הפארסה של הנוסעים הישראלים, שהגיעו בסוף השבוע שעבר בטיסת וויזאייר לבוקרשט, וכמובן, לא הורשו להיכנס ונאלצו להמתין בשדה התעופה לרחמי שגרירות ישראל, שדאגה להחזיר אותם ארצה.
ואכן, כפי שפרסמנו לא אחת, אירופה נפתחה רק לאירופיים, וכל המעשיות, שהלעיטו אותנו בשבועות האחרונים על ‘מדינות ירוקות’, שאו-טו-טו נוכל לטוס אליהן, ועל ‘מסדרונות אוויריים’ שבינינו ובין ידידינו מקפריסין ויוון ומדיניות ‘נקיות’ נוספות, היו במקרה הטוב ‘סיפורי מעשיה’, ולמעשה, בלונים תקשורתיים, שהפריחו כאן אולי למען תחושת השווא של חזרה לשגרה.
וישראלים לא מעטים האמינו לסיפורי הבדים, שהנה הממשלה שלנו פותחת גם את התיירות לעולם, סוגרת הסכמים עם מדינות כאלה ואחרות, כמו: קפריסין, יוון, מונטנגרו ועוד, ויש בהחלט אפשרות לטוס לחו”ל.
לא ולא! העובדה הפשוטה והברורה, שהממשלה האריכה את איסור הכניסה לזרים ואת חובת הבידוד לישראלים עד סוף החודש, בשלב זה, ונראה שזה לא סוף פסוק. דהיינו, הממשלה החליטה חד משמעית, לעת עתה, שלא עומדים להיפתח הסכמי תיירות הדדיים עם אף מדינה. והמשמעות היא שגם לישראלים אין לאן לטוס.
זו האמת לאמיתה. ישראל סגורה ומסוגרת, ובשבועות האחרונים השלו אותנו באמצעות שמועות חסרות בסיס וזאת בזמן שמדינות רבות באירופה נפתחות לתיירים, שלא לדבר על המדינות השכנות דוגמת קפריסין, יוון, טורקיה ואפילו לבנון, שהודיעה כבר על מועד לפתיחת השמיים לתיירות נכנסת ויוצאת.
ב-25 במאי, לפני שלושה שבועות, משלחת מלאכי בריאות, תעופה ותיירות, ערכה סיור לבדוק את מוכנות נתב”ג להפעלת טיסות, והיה נדמה שאנו צפויים לבשורה.
נתב”ג מוכן זה מכבר, אך כעבור ימים אחדים הגיעו ה’בשורות’: ישראל נסגרת עד סוף החודש (עוד לפני הפרסומים על העליה בתחלואה), ובהמשך עם הידיעות על העליה בתחלואה כפי שפרסמנו, פיילוט הטיסות נדחה לחודש יולי.
זו המציאות המרה. אין תעופה ואין תיירות, ואפילו ידידותינו, קפריסין ויוון, מחקו אותנו מרשימת ‘המדינות הירוקות’ עקב הגידול הצפוי במספרי הנדבקים במדינה, שככל הנראה, יהווה עוד תירוץ בפני קברניטינו להמשיך להשבית את הענף.
ומה יהיה על עשרות אלפי עובדי התיירות והתעופה, שמקומות העבודה שלהם מושבתים ועומדים בפני קריסה מוחלטת? אין תוכנית לחזרה לפעילות, ולו חלקית, אין מועדים, כמו לכל ענפי המשק, אין אופק, אין תקווה. לממשלת ישראל המנופחת פתרונים!

קפריסין. צילום: פספורטניוז
פיילוט עם קפריסין? צילום: פספורטניוז

יש שר בריאות חדש, יש שרת תחבורה חדשה, יש שר תיירות חדש. למה שלא תתחילו לחשוב קצת, איך פותחים את השמיים ואת התיירות. בלי מאמץ מיוחד תוכלו לקחת דוגמאות מידידותינו, יוון וקפריסין, ואפילו ממדינונת כמו מונטנגרו, ומדינות רבות נוספות, שגם לפני שהתחילו לפתוח גבולות, גיבשו תוכנית עבודה ברורה.
חברים יקרים, קדימה לעבודה. אלפי עסקי תיירות ותעופה ועשרות אלפי עובדים מצפים לאיזשהו אופק, לאיזושהי תקווה!

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

9 מחשבות על “‘מדינות ירוקות’? ‘מסדרון אווירי’? אל תבנו על זה”

 1. על מי ולמי הטענות? התחלואה בישראל בעלייה, ואף מדינה לא פותחת את הגבולות בפני ישראלים. זה בכלל לא בידיים שלנו. . גם באירופה – פותחים הדדית בתוך האיחוד. גם זה חלקית. הם לא רוצים לקבל אזרחים ממדינה שהתחלואה בה בעלייה, וגם פה לא מתלהבים לקבל אורחים ממדינות שסבלו ועדיין סובלות מקורונה בצורה חמורה מאוד, כמו צרפת, בלגיה, בריטניה, ספרד, רוסיה. עם כל הכבוד לעובדי הענף – הממשלה צריכה להמשיך ולשלם דמי אבטלה וחל”ת, ולא לסכן את הבריאות של כל אזרחי המדינה כדי לספק פרנסה למגזר מסויים.

  1. התיירות.הנכנסת מביאה 25 מיליארד שקל לשנה ו4000 מועסקים לכל 100 אלף תיירים . 4.5 מיליון תיירים ב2019

   לא ניתן לשקם את הכלכלה הישראלית ללא חידוש התיירות הנכנסת וההתחמקות של משרד ההבריאות נחתבורה והתיירות לקבוע מדיניות ונהלים ברורים מבישה והיא אסון כלכלי לא רק לעובדי הענף ומשפחותיהם .

 2. מדינה ביזיון תפתחו כבר את השמיים את הרכבות גמרתם אותנו גמרתם את המובטלים אנשים בסוף ייצאו לרחובות ונהיה אמריקה

 3. עשהאל ריכטר

  זה לא פייר שלא פותחים את השמיים, זה מעצבן ממש את הישראלים שרוצים לטוס לחופשה בחו”ל, לדעתי צריך לפתוח את השמיים לקראת סוף החודש הבא.

 4. כי אף אחד לא לוחץ על זה באמת בענף
  לא מבינים שזה המפתח לפני עוד חדש חל”ת
  אפילו שבהתחלה תהיה תנועה דלילה

 5. נוח למשרד הבריאות להמשיך לתחזק את הפחד עם מספרים מלאכותיים ״שמוכיחים״ עלייה בתחלואה, או ״פתחו דל גל שני״. האם שמתם לב שמספר המחלימים לא יורד מזה כמה שבועות? איך זה? המחלה נהייתה כרונית?! פשוט נוח להשאיר מספר החולים האקטיבי עולה ועולה וכך להציג מצב שווא של תחלואה מתגברת. להזכירכם מדד מדינה ירוקה נגזר ממספר החולים בפועל ל100,000 איש, אך בהעדר שינוי (מכוון) במספר החולים הפעילים וחהיפך צבירה של עוד ועוד חולים, לעולם לא נוגדר כמדינה ירוקה. עכשיו, תחשבו לבד מה האגנדה…

 6. הכל אינטרס ,המטרה להגדיל את התיירות הפנימית אבל עדיין לא הבינו שאם לא יהיה שינוי בתמחור זה לא יעבוד

 7. צריך לשים את האמת על השולחן
  עד שלא יפתחו את השמיים לארה״ב כל שאר היעדים ישארו סגורים
  ובארה״ב יש אולי ירידה בתחלואה בניו יורק, אבל בשאר המדינות העלייה והשיא עוד לא הגיע ככה שפתיחת השמיים לשם תיקח עוד לפחות כמה חודשים
  מאוד נוח למנהיגים שלנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

 • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.